Novinky - 18.12.2020 21:14

AS mení identitu. Pribudol do portfólia k Laziu či Realu Sociedad

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Od sezóny 2021/22 si budeme zvykať na AS Trenčín v novom šate. Verný síce naďalej ostáva dominantnej červenej farbe, no namiesto zaužívaného loga Asociácie športov bude po novom prezentovať v logu výrazne písmeno "T". Dôvodom je partnerstvo s odevnou spoločnosťou Macron, ktorá má vo svojom portfóliu viaceré známe európske kluby. Spomenúť možno Lazio, Real Sociedad, Sporting Lisabon či FC Nantes, no v ostatných rokoch sa spája aj s poprednými celkami menej úspešných líg. Tejto značke je už nejaký čas verná Viktoria Plzeň, Crvena Zvezda Belehrad alebo Lech Poznaň.

"Aktuálne dresy nás budú sprevádzať v čase návratu na štadión. Už dnes spoločne pracujeme na tvorbe unikátnych dresov s tematikou mesta a nášho regiónu. Mužstvo si ich bude obliekať od budúceho leta," informuje klub na svojom webe. Lichotivé slová vyslala aj samotná firma, ktorá si uvedomuje potenciál, ktorý pod Čákovým hradom je a upozorňuje na dva majstrovské tituly a dva triumfy v Pohári, nie staršie ako päť rokov. Načasovanie bude ešte silnejšie v spojení s návratom na štadión na Sihoti. "Po dva a pol roku bezdomovectva a hrania mimo nášho štadióna veríme tomu, že sa vrátime na jar domov. S tým je spojená istá sila a energia, ktorú sme medzitým stratili," priznal generálny manažér Róbert Rybníček na tlačovej konferencii.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Macron (@macron)

Zmenu AS Trenčín vysvetľuje tým, že stará podoba nemala historickú hodnotu ani odkaz na tradície. To isté malo platiť aj o farbenej kombinácii. Cieľom pritom je reprezentovať mesto aj celý región a kraj, nielen doma, ale aj v zahraničí. Trenčianski futbalisti sa od roku 2013 objavili v predkolách pohárovej Európy sedemkrát a vyzvali kluby ako Hull City, Rapid Viedeň či Steaua Bukurešť. Dôležitým odkazom v logu sú aj bývalé kluby v meste. Tie na seba nadväzovali a 116 rokov vytvárali akúsi pôdu pre dnešnú podobu futbalu. A nielen toho. Zmena sa týka celej AS, ktorá zahŕňa aj florbal, bedminton, hádzanú alebo malý futbal.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora