Novinky - 06.01.2021 09:33

Trenčín podpísal zmluvu so stálicou a šancu dá aj bývalému hráčovi

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/ASTrencin.sk

Od futbalistov AS Trenčín sa v aktuálnej sezóne očakával boj o vrchné priečky. Stal sa však presný opak a zverenci belgického trénera Stijna Vrevena sa dlho trápili na chvoste tabuľky. Po jesennej časti figurujú na deviatom mieste, no stále môžu zabojovať aj o miestenku v skupine o titul.

Pomôcť tomu má aj dlhodobá brankárska jednotka tímu Igor Šemrinec. Skúsenému gólmanovi sa po jeseni skončila zmluva, no s klubom sa dohodol na jej predĺžení do konca aktuálnej sezóny. Aj naďalej tak pravdepodobne bude stabilným členom základnej zostavy. Začiatok ročníka síce mal vo svojich rukách holandský legionár Menno Bergsen, avšak ten po štyroch kolách prenechal miesto medzi troma žrďami skúsenejšiemu kolegovi. Šemrincovo rozhodnutie podporil aj plánovaný návrat Trenčanov na domáci štadión na Sihoti: „Je to pre mňa veľké lákadlo. Navyše, nechcel som odísť od rozrobenej práce. Sezónu sme nezačali podľa predstáv. Nie sme tam, kde sme chceli byť. Máme pred sebou ešte veľa roboty. Videl som ako chalani pracujú a to tiež zavážilo,“ vyjadril sa pre klubový web.

Trenčanom by pri návrate na Sihoť mohol pomôcť aj bývalý hráč AS. Brazílčan Ramón pôsobil v klube v rokoch 2012 - 2015, no tentokrát bude o svoje miesto v tíme bojovať. Tréneri si pozrú jeho aktuálnu výkonnosť v prípravných dueloch a následne sa rozhodnú či s mužstvom zostane: „Som veľmi rád za túto príležitosť. Ako vždy, budem bojovať. Chcem ukázať, že môžem tímu pomôcť svojimi skúsenosťami. Veľmi dobre poznám mužstvo. Odkedy som odišiel, vždy som si pozrel zápasy AS, ak bola možnosť. Tímu chcem pomôcť k návratu víťaznej mentality,“ povedal pre klubový web. Od svojho odchodu z Trenčína pôsobil Brazílčan v Dánsku. Naposledy bol členom rezervy rakúskeho FC Wacker Innsbruck, no súťažný zápas odohral pred necelými dvoma rokmi.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora