Novinky - 06.01.2021 18:00

V Trenčíne na prvom tréningu široký káder

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Fortunaliga.sk

Aj futbalisti AS Trenčín odštartovali zimnú prípravu na blížiaci sa začiatok jarnej časti Fortuna ligy. Belgický tréner Stijn Vreven mal na úvodnom tréningu k dispozícii široký káder, keď chýbali len traja hráči. Ukázali sa tiež nové tváre, ktorými aktuálne deviaty tím tabuľky doplnil káder.

Nechýbal brankár Igor Šemrinec, ktorý predĺžil zmluvu do konca sezóny. Okrem neho zarezávali aj nové posily. Obrancovia Samuel Lavrinčík a Ramón zabojujú o miesto v A-tíme spoločne so záložníkom Matúšom Kmeťom. Ten prišiel po jesennej časti z Ružomberka. Do tréningu sa zapojila aj dvojica ghanských futbalistov - Joseph Amoah a Rahim Ibrahim. So zložením kádra je spokojný aj generálny manažér klubu Róbert Rybníček: „Mám veľmi dobrý pocit a som spokojný s doplnením kádra. Mám dobrý pocit z mladých chalanov, ktorí sa chytili v posledných zápasoch jesennej časti. Cítim, že prichádza nová energia a verím, že sa to bude rozvíjať. Chcel by som vidieť Trenčín vo víťaznej mentalite a v dominantnom a jasnom futbale, ktorým sa vždy prezentoval,“ povedal.

Naopak s mužstvom sa do zimnej prípravy nezapojili Marián Pišoja a David Depetris. Obom sa skončili zmluvy a v Trenčíne ďalej pokračovať nebudú. Prvého zrazu sa nemohol zúčastniť dlhodobo zranený Philip Azango a dvojica Abdul Zubairu - Abubakar Ghali sa k tímu pripojí neskôr. Hráči AS by mali prípravu absolvovať v domácich podmienkach. Na programe majú päť zápasov prevažne so slovenskými súpermi. Jarnú časť Fortuna ligy Trenčín odštartuje pravdepodobne na zrekonštruovanom domácom štadióne. V rámci 19. kola by si stánok na Sihoti mal odbiť ligovú premiéru v zápase s Dunajskou Stredou.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora