Novinky - 08.03.2021 14:55

Trenčiansky debutant Kukučka: Išiel som si to užiť

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Michal Kukučka

Počas posledného kola základnej časti Fortuna ligy zaujal futbalovú verejnosť najmä výkon trenčianskeho brankára Michala Kukučku. Osemnásťročný gólman si odbil premiéru v drese A-tímu a hneď sa čistým kontom pričinil k víťazstvu 2:0 nad Spartakom Trnava. Niekoľko hodín po úspešnom debute nám prezradil ako vníma svoj prvý štart v najvyššej súťaži.

Brankárskou jednotkou Trenčína je v aktuálnej sezóne skúsený Igor Šemrinec, ktorý však v poslednom kole základnej časti na súpiske chýbal. Belgický tréner Stijn Vreven sa tak rozhodol, že príležitosť dostane talentovaný mladík: „To, že idem chytať, som sa dozvedel vo štvrtok po tréningu. Hneď sa so mnou rozprával tréner brankárov a hlavný tréner. Obaja mi povedali, že mám byť pokojný a mám si to užiť,“ spomenul si Kukučka. Na túto informáciu reagoval s pokorou: „Bol som rád, že dostanem šancu sa ukázať. Dúfam, že som trénerov nesklamal a ukázal, že mám na to, aby som chytal Fortuna ligu,“ premostil na samotný zápas. V ňom si Spartak vypracoval až jedenásť streleckých pokusov, pričom päť z nich letelo na bránu Trenčína. Mladý brankár ich však zlikvidoval s pokojom, podobne ako pristupoval k stretnutiu 22. kola: „Nemám žiadny špeciálny rituál. Snažil som sa k tomu zápasu pristupovať ako ku každému inému, čo som chytal v doraste. Tiež tak, aby som zbytočne nedostával pod tlak samého seba,“ povedal 18-ročný gólman. Na svoju premiéru v najvyššej súťaži sa tak tešil a postup do hornej šestky je preňho a celý tím zadosťučinením: „Išiel som si to užiť. Samozrejme, cítil som obrovskú zodpovednosť, pretože som išiel do najdôležitejšieho zápasu v sezóne. Mali sme ambíciu hrať hornú šestku, čo sa nám podarilo splniť a sme za to radi,“ zhodnotil.

Trenčania na diaľku bojovali o poslednú postupovú miestenku do skupiny o titul s Ružomberkom. Už počas polčasu sa situácia vyvíjala lepšie pre AS, ktorý doma viedol nad Trnavou, kým MFK prehrával na pôde Žiliny: „Možno vás prekvapím, ale vôbec sme cez prestávku tento zápas neriešili. Sústredili sme sa len na seba, všetko sme mali vo svojich rukách a išli sme za víťazstvom,“ priznal Kukučka. Na zrekonštruovanom štadióne na Sihoti tak futbalisti Trenčína ešte neprehrali. V prvom kole nadstavby však privítajú bratislavský Slovan. Aj v tomto súboji by sa mladý brankár rád predviedol: „Je začiatok nového týždňa, takže ešte sám neviem či budem chytať. Budem na každom tréningu tvrdo pracovať a ukazovať, že mám na to, aby som sa znova postavil do brány,“ podotkol. Po úspešnej premiére Kukučkovi prichádzalo množstvo gratulácií. Medzi nimi sa vyskytla aj jedna od klubového spoluhráča: „Áno, Šeďo (Igor Šemrinec) mi písal hneď po zápase. Som veľmi rád, že práve pri ňom môžem futbalovo rásť. Každý jeden tréning sa pri ňom učím a v neposlednom rade je to výborný človek a veľký profesionál,“ vyjadril sa o Šemrincovi na záver rozhovoru.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora