Novinky - 10.01.2018 13:51

DAC prvýkrát v histórii klubu angažoval futbalistu z Pobrežia Slonoviny

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Vedenie FC DAC 1904 Dunajská Streda prvýkrát v histórii klubu angažovalo do svojich radov futbalistu z Pobrežia Slonoviny. Dres tímu zo Žitného ostrova, ktorému po jesennej časti najvyššej slovenskej súťaže patrí 4. miesto s 32 bodmi, si oblečie Souleymane Koné. Dvadsaťjedenročný ľavonohý stopér či defenzívny stredopoliar (nar. 1. mája 1996) prichádza na ročné hosťovanie zo švédskeho prvoligového klubu Djurgaarden IF.

"Vlani som spravil dôležitý krok v mojej kariére, keď som podpísal trojročný kontrakt s jedným z najväčších švédskych klubov. V priebehu minulého roka som hral najmä za juniorský tím Djurgaardenu, preto sa veľmi teším možnosti pôsobiť na najvyššej úrovni v ambicióznom klube zo Slovenska. Dúfam, že sa rýchlo adaptujem, napriek tomu, že kultúra a prostredie sú úplne iné, ako som doteraz poznal. Som veľmi šťastný a teším sa na začiatok prípravy, keď sa pripojím k novým spoluhráčom," vyjadril sa pre dunajskostredský klubový web Souleymane Koné krátko pred stredajším tréningom, ktorým sa začala zimná príprava mužstva FC DAC na jarnú časť sezóny 2017/2018.

Rodák z mesta Grand-Bassam pri pobreží Atlantického oceána začal s futbalom v neďalekom hlavnom meste, vyhliadol si ho ASEC Mimosas Abidjan, najväčší a najúspešnejší klub z Pobrežia Slonoviny. Keď mal dvanásť rokov, presunul sa do prestížnej akadémie ASPIRE Football Academy v Katare, značnú časť doterajšej kariéry však strávil v Európe. Souleymane Koné na jar 2012 pôsobil v dorasteneckom tíme rekordného bulharského šampióna CSKA Sofia a následne v belgickom Waregeme. Od februára 2015 bol dva roky hráčom arménskeho FC Ararat Jerevan. Začiatkom vlaňajšieho roka si 192 cm vysokého hráča vyhliadol Djurgaarden IF: s klubom zo Štokholmu, ktorý v uplynulej sezóne najvyššej švédskej súťaže (hrá sa systémom jar - jeseň, pozn.) obsadil 3. miesto, podpísal zmluvu na tri roky.


Ďakujeme za vaše názory