Novinky - 13.03.2018 10:23

DAC získal novú posilu z Pobrežia Slonoviny

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Účastník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC DAC 1904 Dunajská Streda získal do svojich radov mladého útočníka z Pobrežia Slonoviny, Vakoun Issouf Bayo podpísal s klubom zmluvu do leta 2019. Informoval o tom oficiálny web DAC.

Dvadsaťjedenročný Vakoun Issouf Bayo (narodený 10. januára 1997) sa ako osemnásťročný stal v sezóne 2014/15 najlepším strelcom aj hráčom najvyššej súťaže v rodnom Pobreží Slonoviny. Vďaka tomu si vyslúžil pozvánku do reprezentácie na kvalifikačné stretnutia, ako aj prestup do jedného z najlepších afrických klubov Etoile Sportive du Sahel. Aj v tuniskom veľkoklube sa stal najlepším strelcom mužstva. Od sezóny 2016/17 sa v Tunisku zmenili regule súťaže a v jednom zápase mohli nastupovať už len dvaja cudzinci. Bayo preto hrával zväčša za B- ím, pričom však pravidelne zbieral štarty v Africkej lige majstrov, kde platia menej prísne obmedzenia. Nakoľko sa ale pravidlá súťaže nezmenili, požiadal o zrušenie kontraktu.

Vakoun Issouf Bayo je mladý útočník, v ktorom vidíme potenciál a svojimi atribútmi zapadá do našej filozofie. Rátame s tým, že potrebuje čas na adaptáciu, ale už teraz vidíme, že vyniká rýchlosťou a silou. Je to typ hráča, ktorý rád hrá do tela a tým sa stáva nepríjemným pre obrancov,“ vyjadril sa pre fcdac.sk športový riaditeľ DAC Jan Van Daele.

Bayo je po momentálne zranenom Souleymanovi Koném druhým futbalistom z Pobrežia Slonoviny v histórii DAC a v klube bude nosiť dres s číslom 15. Trénerovi Rossimu môže byť k dispozícii už na utorkový pohárový duel v Trnave.


Ďakujeme za vaše názory