Novinky - 23.04.2018 16:24

DAC stíha trnavský Spartak. V nadstavbe je najlepším tímom

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Líder slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2017/2018 FC Spartak Trnava v úvode apríla mal 12-bodový náskok pred FC DAC 1904 Dunajská Streda, no prešli štyri kolá a rozdiel medzi prvým a aktuálne druhým v poradí už je iba sedembodový; do konca nadstavbovej skupiny o titul zostávajú štyri kolá. Trnava má na konte 61 bodov, Dunajská Streda 54 bodov, nasledujú ŠK Slovan Bratislava (50 b.), MŠK Žilina (44 b.), AS Trenčín (42 b.) a MFK Ružomberok (37 b.).

Futbalisti Dunajskej Stredy v nedeľu víťazstvom 3:2 na pôde úradujúceho majstra MŠK Žilina splnili svoj cieľ a spravili dôležitý krok v boji o účasť v európskych pohároch. "Bol to, myslím si, veľmi dobrý zápas. Padlo veľa gólov, diváci si prišli na svoje. Hrali sme dobre," povedal pre agentúru SITA ľavý obranca DAC Timotej Záhumenský. Dvadsaťdvaročný zadák, ktorý v zime prišiel do Dunajskej Stredy zo Zlatých Moraviec a stal sa pevnou súčasťou základnej zostavy, mal podiel na úvodnom góle stretnutia: "Snažil som sa centrovať na prvú žrď, napokon sa to odrazilo ku Kristopherovi Vidovi a ten nezaváhal. Som rád, že to tam padlo."

Po zmene strán sa dvakrát presadil hosťujúci Christián Herc, na jeho zásahy odpovedali Samuel Mráz a neskôr Jaroslav Mihalík, domáci však na vyrovnanie a body nedosiahli. "Môžem súhlasiť s vyjadrením nášho trénera, že prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, mohli sme dať aj viac gólov. Od úvodu sme chceli Žilinu napádať vysoko. V druhom polčase sme trochu ustúpili od pôvodnej taktiky, stiahli sme sa a oni dali góly, ktoré nás trochu pribrzdili. Pomohli nám však viaceré dobré individuálne výkony, ťaháme za jeden povraz. Sme dobrá partia," skonštatoval Záhumenský, ktorý si vedno so spoluhráčmi po záverečnom hvizde vychutnal "ďakovačku" s priaznivcami DAC: "Takých fanúšikov nemá nikto na Slovensku, potom sa vždy dobre hrá. Doma ich máme aj 8000, chodia aj vonku, vždy aspoň tristo či štyristo ľudí. Naši fanúšikovia s nami žijú futbalom, žije to aj v meste. Sme veľmi radi, že ich máme."

Dunajská Streda je v rámci nadstavbovej skupiny o titul dosiaľ najúspešnejším tímom, v šiestich kolách vybojovala 15 bodov (bilancia 5-0-1); ťahá štvorzápasovú víťaznú sériu. "Verím, že nám táto forma vydrží až do konca súťaže. Bolo by pekné, keby sme pridali ďalšie víťazstvá," uviedol rodák z Novej Bane Záhumenský a na margo znižovania trnavského náskoku na čele doplnil: "Šanca na prvé miesto a titul? My sa o tom nerozprávame, no každému z nás to už napadlo. Nie je to pre nás hlavný cieľ, bol by to bonus. Teraz už máme skoro istú účasť v pohárovej Európe; verím, že to udržíme. V súvislosti s bojom o titul veľa naznačí najbližšie kolo."

Zostávajúci program FC Spartak Trnava v nadstavbovej skupine o titul slovenskej Fortuna ligy 2017/2018:
sobota 28. 4.: Slovan Bratislava - Trnava (20.30)
sobota 5. 5.: Trnava - Dunajská Streda (17.00)
sobota 12. 5.: Žilina - Trnava (17.45)
sobota 19. 5.: Trnava - Trenčín (17.00)

Zostávajúci program FC DAC 1904 Dunajská Streda v nadstavbovej skupine o titul slovenskej Fortuna ligy 2017/2018:
sobota 28. 4.: Dunajská Streda - Trenčín (14.45)
sobota 5. 5.: Trnava - Dunajská Streda (17.00)
sobota 12. 5.: Dunajská Streda - Slovan Bratislava (17.45)
sobota 19. 5.: Ružomberok - Dunajská Streda (17.00)


Ďakujeme za vaše názory