Novinky - 14.06.2018 14:27

Mládežnícky reprezentant posilou fortunaligistu. Kto získal ukrajinský klenot?

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Po Milanovi Šimčákovi z Michaloviec je Maksym Tretiakov ďalšou novou letnou akvizíciou FC DAC 1904 Dunajská Streda. Ukrajinský reprezentant do 21 rokov, ktorý naposledy účinkoval v tíme Černomorec Odesa, podpísal s vedením klubu zo Žitného ostrova zmluvu na tri roky - do leta 2021. Kontrakt s tretím tímom uplynulého ročníka Fortuna ligy v prípade ofenzívneho stredopoliara nadobudne platnosť po úspešnej lekárskej prehliadke. Informuje oficiálna internetová stránka DAC.

"Referencie o Maksymovi nás presvedčili o tom, že už v takom mladom veku môže byť okamžite platnou posilou. Odohral kompletnú minulú sezónu v silnej ukrajinskej lige, pravidelne nastupuje za reprezentačnú dvadsaťjednotku a určite prispeje k zvýšeniu konkurencie v našej ofenzívnej fáze. Tešíme sa, že z viacerých ponúk si vybral práve tú našu. Som presvedčený, že vzájomná spolupráca bude úspešná,“ skonštatoval športový riaditeľ FC DAC 1904 Jan van Daele na margo príchodu novej tváre do mužstva.

Dvadsaťdvaročný Maksym Tretiakov (nar. 6. marca 1996) pochádza z obce Troitsko-Safonove. Je odchovancom Dnipra Dnipropetrovsk, ale najvyššiu súťaž si zahral až v ďalších dvoch kluboch svojej kariéry. Debut zažil v ročníku 2015/2016 počas hosťovania v Metaliste Charkov, v lete 2016 ho získal na prestup Černomorec Odesa. V ukrajinskej prvej lige nazbieral spolu 58 štartov, v uplynulej sezóne bol stabilným hráčom "námorníkov“, pri 30 ligových štartoch si pripísal aj štyri góly.

Tretiakov reprezentuje svoju krajinu nepretržite od kategórie do 16 rokov, momentálne je hráčom "dvadsaťjednotky". "Ofenzívny stredopoliar so silnejšou pravou nohou nastupuje zväčša na poste pravého či ľavého krídelníka, prípadne podhrotového hráča. Jeho silnou stránkou je zrýchlenie, má výborný výber miesta a prehľad na ihrisku, presné prihrávky rozdáva oboma nohami," uvádza dunajskostredský klubový web o svojej ukrajinskej posile s tým, že na Žitnom ostrove sa stretne so svojím krajanom Andriiom Liašenkom a po Sergejovi Korobkovi (1996 - 1997) sa môže stať druhým ukrajinským hráčom s prvoligovým štartom v drese Dunajskej Stredy.


Ďakujeme za vaše názory