Novinky - 17.07.2019 12:08

DAC nie je veľká ryba. Világi stavil v Dunajskej Strede na mládež

Zdroj: sita, huste.tv

V slovenskom futbalovom klube FC DAC 1904 Dunajská Streda zaznamenali v medzisezónnom období viacero ponúk na prestup maďarského "špílmachra" Zsolta Kalmára. Športový riaditeľ organizácie zo Žitného ostrova Jan Van Daele priznal, že tréner Peter Hyballa chcel okolo 24-ročného rodáka z neďalekého Györu postaviť tohtosezónne mužstvo. Zvlášť po odchodoch dvoch opôr z uplynulej sezóny, obrancov Tomáša Huka a Ľubomíra Šatku, ktorí budú v kariére pokračovať v Poľsku.

"Zo strany trénera prišla požiadavka, aby sme káder udržali pokope. Samozrejme, chápal, že výsledky a úspechy mužstva vyvolali veľký záujem o našich hráčov. V európskych futbalových vodách nie sme veľká ryba, takže sme na to museli reagovať. Ponuky na Huka a Šatku sme nemohli odmietnuť. Ohľadne Kalmára bolo veľa záujemcov, ale kouč chcel, aby sme ho pre túto sezónu udržali, čo sa nakoniec aj podarilo," vyhlásil Van Daele pred štartom novej fortunaligovej sezóny na tlačovej konferencii.

Maďarský reprezentant Kalmár podotkol, že za jeho rozhodnutím zostať v Dunajskej Strede bola aj dlhodobá filozofia klubu a herný štýl, ktorým sa mužstvo prezentuje. "S trénerom sme sa veľa rozprávali, či mám alebo nemám zostať. Premýšľal som, mal som naozaj veľa ponúk, ale dôležité pre mňa je to, že v DAC dostávam dôveru, priestor a môžem hrávať. Z možností, ktoré som mal, som ani pri jednej necítil, že by to malo pre mňa znamenať výrazný posun vpred. Páči sa mi aj to, že sa v každom zápase snažíme hrať futbal. Nie ako 90 percent mužstiev, ktoré nakopávajú loptu," poznamenal Kalmár, ktorý bude v ročníku 2019/2020 kapitán dunajskostredského tímu.

V klube pred začiatkom novej sezóny neskloňujú útok na majstrovský titul. "Odkedy som väčšinový majiteľ DAC, prvýkrát vstupujeme do sezóny s tým, že máme dokončenú infraštruktúru - akadémiu aj štadión. Chceme sa posúvať aj po vedomostnej stránke. Vlani sme skončili druhí, čo je historický výsledok. Tento rok sa snažíme zameriavať na mládež, chceme naďalej posilňovať akadémiu. Môžem povedať, že sme na sezónu pripravení lepšie ako pred rokom. Samozrejme, futbal je aj o šťastí a o tom, ako dokážeme pozbierať body," povedal majiteľ klubu Oszkár Világi.

"V minulej sezóne sme strelili najviac gólov v histórii klubu, získali sme najviac bodov... Prekonali sme klubové rekordy a očakávame, že v novej sezóne pôjdeme ešte ďalej. Nechceme rozprávať o našich cieľoch, ale pokiaľ sa nám toto podarí, uvidíme, na čo to napokon bude stačiť," nadviazal športový riaditeľ Van Daele.