Novinky - 02.09.2019 10:33

Hyballa po deklasovaní rivala vyzdvihuje najmä vývoj mužstva

Zdroj: sita,huste.tv

Tréner futbalistov slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák ml. bol po nedeľňajšom šlágri 7. kola Fortuna ligy 2019/2020 v Dunajskej Strede veľmi sklamaný z vysokej prehry 2:5. Škrelo ho najmä vylúčenie defenzívneho záložníka Joeriho de Kampsa z 35. minúte, ktoré podľa neho ovplyvnilo priebeh stretnutia.

"Poviem to tak jemne. Dnes by tu mal namiesto mňa niekto iný sedieť a hodnotiť zápas. Hru sme mali pod kontrolou, ale potom prišiel moment, ktorý prakticky rozhodol. Rozhodnutie z 35. minúty bolo veľmi prísne. Po náročnom stretnutí s PAOK Solún už potom bolo veľmi ťažké hrať proti Dunajskej Strede v početnom oslabení. Chlapci však išli na doraz. Opäť tam nechali všetko, naplno sa rozdali, ale nestačilo to na lepší výsledok," skonštatoval Kozák ml., citoval ho aj oficiálny web Slovana.

DAC má v doterajšom priebehu ligového ročníka tretiu najproduktívnejšiu ofenzívu. Viac gólov ako tím zo Žitného ostrova (17) strelili iba Slovan (20) a Žilina (21). Tréner Dunajskostredčanov Peter Hyballa priznal, že vo štvrtkovej odvete play-off Európskej ligy fandil Slovanu. "V prvom rade by som chcel pogratulovať Slovanu k skupinovej fáze Európskej ligy. Nie som Slovák, ale som tu už štrnásť mesiacov a vo štvrtok som fandil Slovanu. Je dôležité, aby Slovensko malo zastúpenie v pohárovej Európe," vyhlásil 43-ročný kouč podľa oficiálnej webstránky DAC.

Podľa nemeckého kormidelníka bolo zámerom domácich kvalitné napádanie a získavanie odrazených lôpt. "Z taktického hľadiska bolo našim cieľom ísť do pressingu s dvomi až štyrmi hráčmi. Vedeli sme, že brankár Greif má vysoké výkopy. Pripravovali sme sa teda na získavanie odrazených lôpt, ale zároveň, keď rozohrá nakrátko, tak sme sa loptu čo najskôr snažili získať napádaním po zemi. Útočili sme najmä po krajoch cez Koštrnu, Blackmana a Davisa, čo nám vychádzalo," doplnil.

Dunajská Streda si v ostatnom období po vyradení v Európskej lige s gréckym Atromitosom Atény prešla menšou výsledkovou krízou, keď v troch dueloch po sebe so Sereďou, Trenčínom a Michalovcami získala spolu iba bod. "Po menej úspešnom období, kde sme veľa hovorili o vývoji, o našom štýle, si mužstvo muselo stále veriť. Nie vždy sa nám darilo hrať náš štýl hry a zároveň sme nepremieňali šance. Mali sme zlé výsledky, no mužstvo, tréneri aj členovia vedenia zostali naďalej pokojní. Vývoj mužstva je niekedy dôležitejší ako výsledky," zakončil Peter Hyballa.