Novinky - 04.01.2020 20:51

Nielen nový tréner, ale aj nové logo a viac práce s mládežou

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalová Dunajská Streda vstúpi do jarnej fortunaligovej časti odhodlanejšie ako kedykoľvek predtým. Aspoň tak vyznieva vyjadrenie majiteľa Oszkára Világiho pre oficiálny kanál na Youtube a správy, ktoré prišli z klubového webu. Dolaďovať sa má veľa detailov a aj naďalej bude veľká pozornosť venovaná práci s mládežou. A-tím pritom bude do značnej miery hľadať novú tvár. Po zimnej prestávke už nebude pokračovať tréner Peter Hyballa.

Piatok priniesol pomerne nečakanú informáciu o konci nemeckého trénera v službách DAC. O jeho odchode, najmä do Holandska, sa hovorilo už dávnejšie. Potom ostalo ticho a následne ukončenie spolupráce po vzájomnej dohode. Podľa majiteľa klubu Világiho ide o opatrenie, ktoré má pomôcť pripraviť sa na úspešné účinkovanie v pohárovej Európe. Hyballa mal kontrakt do 31. mája a po ňom by pravdepodobne už nepokračoval. Preto bol vymenený už teraz a nový kouč dostane zopár mesiacov k dobru, aby sa s mužstvom spoznal.

Tréner so skúsenosťami z Dortmundu, Salzburgu či Leverkusenu sa výraznou mierou podpísal pod historickú sezónu Dunajskostredčanov, ktorí prví raz v histórii obsadili druhú ligovú priečku a prepracovali sa do druhého predkola Európskej ligy. "Hrávali sme s najmladšou jedenástkou DAC-u v histórii. Vekový priemer našej základnej zostavy v roku 2019 nepresahoval 22 rokov a s týmto tímom sme po jeseni tretí. Keď ale chceme byť skutočne úspešní, musíme oveľa viac popracovať na detailoch a robiť správne rozhodnutia," povedal v spomenutom youtube rozhovore hlavný klubový mecenáš. Prezradil aj zopár konkrétnych vecí a stopercentne spokojný ešte nie je s technológiami. Niektoré ešte chýbajú, iné sú využívané pomerne málo a k tomu, prirodzene, treba aj ľudí, ktorí s nimi dokážu dostatočne kvalitne pracovať a vyhodnocovať tieto dáta.

Po jeseni tretí tím ligy má v pláne ponaháňať sa za majstrovským titulom, no Világi má ešte jeden koncepčnejší sen: "Mojím želaním je vidieť hráča z našej akadémie, ktorý sa vďaka dobrým výkonom natrvalo usadí v základnej jedenástke prvého mužstva. Bolo by to vyvrcholenie nášho doterajšieho snaženia. Chceme, aby akadémia a mužstvo žili, pracovali a rozmýšľali v tej istej rovine," Zmeny sa dočká aj klubové logo. To súčasné je podľa vedenia zastaralé a potrebuje modernizáciu. "Logo je zmesou archaických prvkov. Počas histórie klubu sa do loga dostali rôzne prvky a znaky, ktoré netvoria jednotný obraz. Chceli by sme to napraviť tak, aby sme sa neodtrhli od histórie a koreňov DAC-u- Je to v pláne pre rok 2020," dodal k tomuto vyšperkovaniu detailu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora