Novinky - 10.01.2020 21:51

Oravec bude svoju kariéru ďalej rozvíjať v Amerike

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Stále viac sa v médiách píše o prestupe obrancu Mateja Oravca do Spojených štátov amerických. V kariére by mal pokračovať ako hráč Philadelphie Union a stal by sa tak tretím Slovákom v zámorskej Major League Soccer. Vedenie Dunajskej Stredy zatiaľ klub nekonkretizovalo, ale rokovania so záujemcom z Ameriky priznáva. Začiatok zimnej prípravy pod novým trénerom Hélderom Cristovaom by sa tak už trnavského rodáka týkať nemal.

Od januára 2017 pôsobí v Reale Salt Lake City záložník Albert Rusnák a o dva roky neskôr zamieril z Kodane do Minnesoty United aj Ján Greguš. Tretím do partie by mohol byť univerzál zo zadných radov, ktorý v kariére už hájil farby Podbrezovej, Spartaka Trnava a DAC Dunajská Streda. Stále má pritom len 21 rokov a zaujímavú budúcnosť pred sebou, hoci v národnom tíme tejto vekovej kategórie nedostal priestor ani raz.

Prioritou pre Dunajskostredčanov je momentálne udržanie zvyšku kádra v čo najstabilnejšej podobe. Týka sa to aj Connora Ronana. Írskemu záložníkovi skončilo hosťovanie z anglického Wolverhamptonu, no na jeseň sa radil medzi stabilných členov zostavy a klubový web avizuje prebiehajúce rozhovory o predĺženie jeho "požičania".

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora