Novinky - 16.05.2020 13:27

Cristovao vydržal krátko, DAC má trénovať iné veľké meno

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Futbalová Dunajská Streda len na prelome novembra a decembra ohlásila zmenu na pozícii trénera. Peter Hyballa vtedy odišiel do holandskej Bredy a jeho miesto zaujal známy Portugalčan Hélder Cristovao. Bývalý hráč Deportiva La Coruňa, Newcastle, PSG alebo Benficy sa dlho nezdržal, DAC viedol v štyroch zápasoch a pripísal si tri remízy a jednu prehru. Podľa medializovaných informácií sa po obnovení súťaže už na lavičke tohto tímu neobjaví, a to ani v prípade júnového znovuspustenia zápasového kolotoča. Podľa belgických médií jeho miesto zaujme Bernd Storck.

Päťdesiatsedemročný Nemec má za sebou bohatú trénerskú minulosť, počas ktorej pôsobil ako asistent v Borussii Dortmund, Herthe aj Wolfsburgu pracoval s mládežou Olympiakosu Pireus, viedol kazašský aj maďarský národný tím a naposledy pôsobil v belgickom Mouscrone a Cercle Bruggy. Za osobitný míľnik jeho kariéry možno vypichnúť postup na EURO 2016 s maďarskou reprezentáciou. V súvislosti s príchodom do Dunajskej Stredy sa spomínal už pred niekoľkými mesiacmi, keď mal nahradiť Hyballu. Voľba vedenia klubu však bola nakoniec iná.

Pokiaľ sa v prvý júnový víkend skutočne odohrá prvé nadstavbové kolo fortunaligovej sezóny, Dunajskostredčanov v ňom pravdepodobne povedie dočasný tréner Michal Kuruc, ktorý má na starosť mládež. Popri tom sa budú dolaďovať potrebné papiere pre príchod nemeckého trénera. Storck má za sebou aj bohatú hráčsku kariéru. Na poste obrancu nastupoval za Bochum a Dortmund, pričom so žlto-čiernymi vyhral v sezóne 1988/89 nemecký Pohár.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora