Novinky - 22.05.2020 09:33

Repre tréner povedie DAC

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský fortunaligový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda v sezóne 2020/2021 povedie nemecký tréner Bernd Storck. Päťdesiatsedemročný odborník na tomto poste nahradí Portugalčana Héldera Cristovaa, s ktorým klub zo Žitného ostrova ukončil spoluprácu. Storck naposledy pôsobil v Belgicku, keď viedol klub Cercle Bruggy v najvyššej súťaži. Ako informoval slovenský klub na svojom webe, Nemec tím prevezme už 1. júna.

"Som šťastný, že môžem v najbližších dvoch rokoch pracovať ako hlavný tréner DAC-u. Od začiatku sme viedli veľmi dobrú a profesionálnu komunikáciu s pánom Oszkárom Világim aj so športovým riadteľom Janom Van Daelem. Veľmi sa teším na to, že spolu s fanúšikmi budeme veľmi úspešní v tomto ambicióznom projekte,“ uviedol Nemec pre web DAC.

Trénerská kariéra Bernda Storcka je viac ako s klubmi spojená s národnými výbermi. V rokoch 1996 až 2007 pôsobil ako asistent v Herthe Berlín, VfL Wolfsburg, Borussii Dortmund a Partizane Belehrad. Ako hlavný kouč potom krátko pracoval v FK Almaty, prebral aj taktovku nad reprezentáciou Kazachstanu. V rokoch 2015 až 2017 bol hlavným koučom reprezentácie Maďarska, ktorú priviedol na ME 2016. Od roku 2018 pôsobil v Belgicku.

"Vitajte v Dunajskej Strede a veľa úspechov!" napísal tiež klub zo Žitného ostrova a pripojil aj krátke video z pôsobenia Storcka pri maďarskej reprezentácii.

Storck bol údajne horúcim kandidátom na hlavného kouča DAC už počas zimnej pauzy sezóny 2019/2020 po odchode jeho krajana Petra Hyballu, no slovenský klub dal vtedy prednosť portugalskému koučovi. Pod vedením Cristovaa DAC v štyroch ligových zápasoch získal iba tri body za tri remízy.

Šumy o príchode Stocka do Dunajskej Stredy sa objavili už pred týždňom. "Vedenie klubu je momentálne v rokovaní s prípadnými kandidátmi na uvoľnený trénerský post," napísal vtedy klub FC DAC 1904 Dunajská Streda vo svojom vyhlásení.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora