Novinky - 19.07.2020 18:27

DAC si v príprave zahrá s mimoriadne zvučnými súpermi

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Tretí tím nedávno skončenej fortunaligovej sezóny má pred sebou poriadne nabité dni. Keďže už onedlho štartuje ročník 2020/21 a DAC Dunajská Streda bude mať okrem domácich povinností aj vystúpenia v predkole Európskej ligy, od nedele zarezáva formou dvojfázových tréningov. Na európske konfrontácie sa pritom bude pripravovať vo veľkom štýle. Počas sústredenia v Rakúsku vyzve hneď dvoch účastníkoch francúzskej Ligue 1, konkrétne tímy, ktoré v predčasne ukončenom ročníku obsadili druhé a šieste miesto.

"Aj na ďalšie obdobie plánujeme dva tréningy denne. Čaká nás aj testovanie na COVID-19 a vtedy budeme trénovať len raz. V piatok odchádzame do Rakúska, kde strávime deväť dní a odohráme aj dve stretnutia proti francúzskym veľkoklubom," cituje agentúra SITA slová trénera Bernda Storcka, ktorý klub prevzal počas koronavírusovej prestávky a od svojho príchodu má v žlto-modrom bilanciu 4-1-2. DAC sa počas letnej prestávky ukáže v tirolskej oblasti vo Fügene aj v Kössene. V prvej destinácii vyzve 25. júla Olympique Marseille, v druhej o sedem dní neskôr OGC Nice.

Konfrontácia s desaťnásobným francúzskym šampiónom, ako aj s celkom, ktorý sa už päť rokov radí medzi užšiu špičku jednej z najlepších líg sveta, bolo príjemným prekvapením aj pre kapitána tímu Zsolta Kalmára. "Prekvapilo ma, keď som od trénera počul mená súperov. Práve zápasy proti mužstvám takéhoto kalibru nás môžu posunúť a ukázať nám, kde sa nachádzame a kam sa potrebujeme dostať. Som veľmi rád, že náš mladý tím nastúpi proti takýmto silným súperom," vyjadril sa autor deviatich ligových gólov z uplynulého ročníka.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora