Novinky - 01.09.2020 16:33

Päť zápasov, päť výhier. Opakuje sa úvod minulej sezóny

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Naša najvyššia futbalová súťaž má za sebou neúplných päť kôl novej sezóny. Pred prvou reprezentačnou prestávkou sa na čele tabuľky pohodlne usadili hráči Dunajskej Stredy, ktorí zažívajú najlepší úvod ročníka v histórii klubu. V rámci Fortuna ligy však čosi podobné zažili minulý rok hneď dva kluby.

DAC prežíva naozaj vydarené obdobie. K piatim víťazstvám v úvodných piatich kolách sezóny 2020/21 pridal aj úspech v 1. predkole Európskej ligy UEFA. Doterajší rekord Dunajskostredčanov boli tri víťazstvá v rade na úvod ročníka. Ten však dokázali prekonať, keď na začiatku aktuálnej sezóny porazili postupne Sereď, Pohronie, Nitru, Trnavu a Zlaté Moravce. S pätnástimi bodmi sa tak pohodlne udomácnili na čele tabuľky so šesťbodovým náskokom pred druhým Slovanom, ktorý má zápas k dobru a treťou Žilinou, ktorá v piatich kolách získala deväť bodov.

Práve tieto dva kluby prežívali podobné pocity ako Dunajská Streda v minulej sezóne. Slovan a Žilina totiž v prvých piatich kolách ročníka 2019/20 nestratili ani bod a prvá strata prišla až v šiestom zápase pri ich vzájomnom súboji. Ak by sa tento scenár mal zopakovať aj teraz, znamenalo by to blížiacu sa stratu bodov DAC. Žlto-modrí hostia v sobotu 12. septembra Ružomberok, no následne ich čaká náročný zápas 2. predkola Európskej ligy UEFA proti Jabloncu a ďalší víkend hneď duel v Senici. Anglický týždeň by tak mohol zverencom trénera Bernda Storcka narobiť problémy.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora