Novinky - 30.10.2020 16:52

Dunajská Streda hlási dva odchody, oba do Indie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Indický futbalový klub Chennaiyin FC pomerne netradične a nečakane zalovil v slovenskom prostredí. Neangažoval fortunaligových hráčov, ale trénerov. Dunajskú Stredu po prijatí tejto exotickej ponuky opúšťa tréner brankárov Martin Raška a aj kondičný tréner Csaba Gábriš. V Indii ostáva ešte mesiac do začiatku novej sezóny, pričom mužstvo z Čenaja obsadilo minulý rok konečné druhé miesto v najvyššej súťaži. Informácie priniesol klubový web žlto-modrých.

"Odchod dvojice členov nášho realizačného tímu vo mne vyvoláva zmiešané pocity. Martin pôsobil u nás od roku 2017, kým pre Csabu to bolo druhé obdobie v klube, keď predtým pracoval aj v štábe Marca Rossiho. Obaja boli špecialistami, na ktorých mohol klub stavať. Samozrejme, nemohol som ignorovať ich žiadosti o odchod, keďže dostali lukratívnu ponuku zo zahraničia," neskrýval sklamanie športový riaditeľ Jan Van Daele. Dodal, že obaja boli zabudovanou súčasťou klubovej filozofie, zohrávali dôležitú úlohu aj pre akadémiu. Ich návratu bude DAC vždy naklonený.

Interkontinentálny prestup Rašku a Gábriša nie je úplnou náhodou. Chennaiyin FC totiž trénuje Csaba Lászlo, ktorý počas sezóny 2016/17 viedol aj Dunajskú Stredu. Práve tak nadviazali intenzívnu spoluprácu, sadli si ľudsky aj pracovne a Gábriš svojho času Lázsloa sprevádzal aj v Dundee United a Sepsi OSK. Keď skončil v rumunskom klube hlavný tréner, kondičný špecialista sa vrátil na Žitný ostrov. Na konci augusta sa však jeho dvojička upísala indickému tímu a vytvorila tam pôdu aj pre svojich dvoch kolegov. Práve tieto klubové farby háji aj slovenský útočník Jakub Sylvestr, ktorý sa len pred týždňom stal prvým Slovákom v Indian Super League.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora