Novinky - 07.01.2021 18:30

Dunajská Streda hľadá ľavého obrancu. Tím zatiaľ zostáva pokope

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/DAC1904.sk
Zsolt Kalmár po góle

Aj druhý tím fortunaligovej tabuľky dnes odštartoval svoju zimnú prípravu. DAC Dunajská Streda má už tradične tie najvyššie ambície, ktoré bude chcieť tréner Bernd Storck so svojimi zverencami naplniť. Na úvodnom tréningu sa nemeckému kormidelníkovi hlásilo 22 hráčov.

Jedinou novou tvárou je mladý nemecký krídelník Brahim Moumou. Prišiel z druholigového Šamorína, pričom v minulosti prešiel akadémiou nemeckého Mníchova 1860. Staronovým prírastkom je Abdulrahman Taiwo, ktorý strávil jesennú časť na hosťovaní v Michalovciach. K tímu sa však pripojí až zajtra. Podľa klubového webu ďalší hráčsky pohyb v kádri nenastal a vedenie intenzívne pracuje na posilách. Po dlhodobom zranení sa na tréningu objavil aj záložník Máté Vida. Vrátil sa aj András Schäfer, ktorý v závere minulého roka prekonal koronavírus.

V najbližších dňoch sa k tímu majú pripojiť aj Eric Ramirez a Danylo Beskorovainyi. Úspešnú operáciu absolvoval v Paname obranca Eric Davis, ktorý by sa mal hlásiť zhruba o mesiac. Z jesenného kádra neopustil tím žiaden hráč: „Zaregistrovali sme náznaky záujmu o niektorých našich hráčov, ale žiadna konkrétna ponuka neprišla. Máme ambíciu udržať tím pohromade. Z dôvodu Davisovho zranenia je našou prioritou nájsť na trhu cennú alternatívu na post ľavého obrancu,“ potvrdil športový riaditeľ DAC Jan Van Daele. Zmena nastala v realizačnom tíme, keď sa novým trénerom brankárov po odchode Martina Rašku stal Nemec Nico Pellatz.

Káder DAC Dunajská Streda na prvom tréningu v roku 2021:
Brankári: Martin Jedlička, Benjamín Száraz, Dániel Veszelinov
Obrancovia: Cesar Blackman, Dominik Kružliak, Jorge Mendez, Jannik Müller, Matúš Malý, Niklas Sommer
Stredopoliari: Andrija Balič, Andrej Fábry, Sidney Friede, Zsolt Kalmár, Sebastian Nebyla, Sainey Njie, András Schäfer, Máté Vida
Útočníci: Yhoan Andzouana, Marko Divkovič, Zuberu Sharani, Ion Nicolaescu, Brahim Moumou

Na tréningu chýbal zranený Eric Davis. Eric Ramirez, Danylo Beskorovainyi a Abdulrahman Taiwo sa k tímu pripoja neskôr.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora