Novinky - 23.01.2021 10:55

DAC posiela hráča na hosťovanie do Serede

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: DAC1904.sk/SKFSeredfutbal.sk/Instagram

Zimná príprava tímov najvyššej futbalovej súťaže pokračuje a s ňou aj prestupy jednotlivých hráčov. Tentokrát sa zmena klubu týka záložníka Andreja Fábryho, ktorý sa z Dunajskej Stredy sťahuje do Serede. Jeho zamestnávateľ ho totiž poslal na hosťovanie.

Fábry si nedokázal vybojovať stabilné miesto v základnej zostave DAC-u, a tak bude zbierať zápasové minúty v konkurenčnom klube: „Vzhľadom na veľkú konkurenciu v strede poľa hľadal Andrej možnosť na väčšiu vyťaženosť. Každý futbalista sa vie rozvíjať len vtedy, keď pravidelne hráva. U nás sa v posledných mesiacoch ťažšie presadzoval do zostavy, preto sme mu umožnili stráviť najbližšie štyri mesiace na hosťovaní. S takouto požiadavkou prišla Sereď, kde bude mať garantované miesto v zostave na svojej obľúbenej pozícii. Hra mužstva by sa mala točiť okolo neho a my veríme, že sa čím skôr vráti do najlepšej formy. Prajeme mu veľa úspechov,“ povedal pre klubový web Dunajskej Stredy športový riaditeľ Jan Van Daele.

Kreatívny záložník tak zostáva kmeňovým hráčom klubu zo Žitného ostrova, kde má zmluvu až do roka 2023. Jarnú časť aktuálnej sezóny však odohrá v Seredi: „Som veľmi rád, že som sa s klubom ŠKF Sereď dohodol na hosťovaní do konca sezóny. V hre boli aj iné kluby, no zo strany Serede som vycítil, že majú eminentný záujem. Volal mi ich tréner, ľudia z vedenia klubu a dokonca aj jeden z majiteľov, bol som príjemne prekvapený, to ma pri mojom rozhodovaní presvedčilo. Sereď má určite dobrý tím, bojuje o hornú šestku. Verím, že sa nám ju podarí spoločne vybojovať. Chcem pomôcť klubu, ale aj sebe,“ vyjadril sa pre klubový web ŠKF Fábry. Na jeseň odohral 23-ročný futbalista 524 minút, keď naskočil do trinástich zápasov. V nich zaknihoval jeden gól.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ŠKF Sereď (@skfsered)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora