Novinky - 30.01.2021 08:44

Víťaz Ligy majstrov posilou Dunajskej Stredy

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/DAC1904.sk

Aktuálne druhý tím našej najvyššej súťaže získal ďalšiu posilu. Dunajská Streda získala na polročné hosťovanie víťaza mládežníckej Ligy majstrov z roku 2016. Isaac Christie-Davies prichádza z anglického druholigového klubu FC Barnsley.

Už v jedenástich rokoch sa Christie-Davies stal hráčom londýnskej Chelsea, s ktorou v roku 2016 uspel v mládežníckej Lige majstrov, kde si zahral v šiestich zápasoch. Neskôr nastupoval aj v rezervnom tíme "The Blues" a taktiež v drese Liverpoolu, kde pôsobil od leta 2018. Pod trénerom Jürgenom Kloppom dokonca nastúpil v decembri 2019 vo štvrťfinále ligového pohára na pôde Aston Villy v základnej zostave A-tímu. Vlani na jar hosťoval v belgickom Cercle Bruggy pod vedením terajšieho trénera DAC Bernda Storcka. Naposledy pôsobil v anglickej druhej lige, kde bol súčasťou kádra FC Barnsley. Na Žitnom ostrove by mal pôsobiť do konca aktuálnej sezóny: „S trénerom Berndom Storckom som už mal možnosť spolupracovať v Belgicku, preto som s radosťou prikývol na túto ponuku. Infraštruktúra klubu na mňa spravila veľký dojem, spoluhráči ma prijali veľmi dobre, takže sa teším na najbližšie mesiace,“ povedal 23-ročný stredný záložník pre klubový web.

Waleský futbalista má po príchode do Dunajskej Stredy jasné ciele: „Po prvom tréningu s mužstvom môžem povedať, že je tu veľa kvalitných futbalistov, ktorí tvrdo pracujú a všetci spoločne sa snažíme plniť pokyny trénera. Čo sa týka cieľov, viem, že veľkou výzvou pre klub je boj o majstrovskú trofej. Verím, že odohrám čo najviac zápasov a gólmi a asistenciami prispejem k naplneniu tohto veľkého sna,“ dodal Christie-Davies. K príchodu novej posily sa vyjadril aj kormidelník DAC: „Som veľmi šťastný, že sme Isaaca získali do nášho mužstva. Poznám ho veľmi dobre, vlani pôsobil pod mojim vedením v Cercle. Je to veľmi talentovaný stredopoliar, ktorý sa dostal do kádra liverpoolskeho áčka k trénerovi Kloppovi. Žiaľ, po svojom príchode do Cercle sa zranil, podstúpil aj operáciu. Teraz je však už zdravý a pripravený, preto verím, že bude našou veľkou oporou v strede poľa. Takticky je veľmi vyzretý a má všetky predpoklady posunúť náš tím na vyššiu úroveň,“ skonštatoval Bernd Storck.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora