Novinky - 09.02.2021 10:22

Takmer jeden a pol milióna eur. Fortuna liga má nového najdrahšieho hráča

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/DAC1904.sk

Dlhé papierové doťahovanie, no napokon sa prestup podaril. Dunajská Streda na svojej oficiálnej stránke definitívne potvrdila príchod krajného obrancu Luciana Veru. Argentínčan sa tak stane najhodnotnejším hráčom Fortuna ligy, keďže sa jeho cenovka aktuálne dostala na hranicu 1,3 milióna eur.

Práve dnes slávi talentovaný obranca svoje 19. narodeniny, čo znamená, že patrí k najmladším hráčom v lige. Je odchovancom argentínskeho River Plate a na Žitnom ostrove podpísal zmluvu do júna 2024. V Dunajskej Strede sa pripravuje už od záveru minulého roka: „Som veľmi šťastný, že sa môj prestup skompletizoval a môžem nosiť dres DAC-u. Zatiaľ sa tu cítim výborne, spoluhráči ma prijali veľmi dobre a verím, že mužstvu dokážem pomôcť na ihrisku, aby dosiahlo svoje vysoké ciele,“ povedal pre klubový web Vera.

Ambiciózny mladík je aj reprezentantom Argentíny. V národnom drese si zahral v kategóriách do 16 a 17 rokov, pričom s tímom U17 vyhral majstrovstvá Južnej Ameriky a zúčastnil sa aj MS 2017 v Brazílii. K príchodu novej posily sa vyjadril aj tréner Dunajskej Stredy Bernd Storck: „Luciano k nám prišiel pred niečo vyše dvomi týždňami. Kondične sa postupne dostáva na želanú úroveň, ale čo sa týka jeho talentu, od prvého dňa vidíme, že je to futbalista, ktorý môže byť pre nás v budúcnosti veľmi zaujímavý. Môže hrať na oboch stranách obrany, ale potrebuje ešte čas a takisto pravidelné zápasové zaťaženie, ktoré určite dostane u nás, prípadne v Šamoríne. Na základe doteraz videného môžem vyhlásiť, že má skutočne veľký talent.“

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora