Novinky - 08.01.2018 14:49

Nitrania prvýkrát v klubovej histórii za teplom do zahraničia

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Futbalisti FC Nitra sa v prvých troch kolách jarnej časti sezóny Fortuna ligy 2017/2018 pokúsia zabojovať o postup do prvej šestky. Pomôcť k naplneniu tejto ambície by malo aj herné sústredenie na Cypre. Stane sa vôbec prvýkrát v klubovej histórii, že Nitrania zamieria za teplom do zahraničia. "Máme už dohodnutých súperov, dolaďujeme už len letenky," prezradil pre My noviny predseda predstavenstva nitrianskeho klubu Marián Valenta k sústredeniu v termíne 28. januára - 7. februára 2018.

Novou tvárou v kolektíve trénera Ivana Galáda, ktorý mal prvý zraz v novom roku v pondelok 8. januára, je Brazílčan Taiwo. Ofenzívny hráč strávil pod Zoborom posledné mesiace uplynulého kalendárneho roka a keďže svojimi futbalovými schopnosťami presvedčil kompetentných, klub s ním uzavrel zmluvu. Nitrania kontaktovali v decembri svojho odchovanca Tomáša Vestenického, ale 21-ročný útočník reprezentačného výberu SR "21" sa v úvode zimnej prípravy bude hlásiť o svojho súčasného poľského zamestnávateľa Cracovia Krakov.

Jesennými výkonmi vzbudil pozornosť potenciálnych záujemcov brankár Lukáš Hroššo. Zo Slovenska ho mal lákať do svojich služieb bratislavský Slovan, interes oňho bol aj v zahraničí a prestup bol už na spadnutie. "S maďarským klubom sme už boli v podstate dohodnutí, ale o dva dni to už neplatilo," prezradil pre pre MY noviny Marián Valenta. Nitrania zatiaľ nemusia hľadať náhradu za Hrošša, okrem neho majú k dispozícii iba mladíkov Dávida Šípoša a Róberta Balážiho.

Nováčik najvyššej slovenskej súťaže zatiaľ nevie, kde bude na jar hrávať svoje domáce ligové stretnutia, keďže štadión FC Nitra prejde rekonštrukciou. Takisto nie je známe ani miesto domáceho súboja FC Nitra v play-off o osemfinále mládežníckej ligy majstrov proti Feyenoordu Rotterdam. Ako potenciálne dejiská prichádzajú do úvahy Trenčín, Žilina a Dunajská Streda.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.