Novinky - 05.04.2018 18:23

V Nitre sa dohodli na predĺžení zmlúv s päticou hráčov

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Vedenie nováčika najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC Nitra sa dohodlo na pokračovaní spolupráce s päticou hráčov. Pod Zoborom predĺžili kontrakty 30-ročný kapitán mužstva Miloš Šimončič, 29-ročný Róbert Valenta, 23-ročný Christián Steinhübel (všetci traja do 31. decembra 2019) ako aj ich dvaja mladší spoluhráči - 21-ročný Andrej Fábry a iba 19-ročný brankár Dávid Šípoš (obaja do 30. júna 2021).

"Prebiehali dlhé rokovania, ale máme to za sebou. V dnešnej dobe to nie je jednoduché, ale nám sa podarilo dohodnúť. Opäť sme sa priblížili k tomu, čo náš klub zdobí, a to je práca s vlastnými hráčmi a v rámci možností. Chcel by som sa poďakovať hráčom za ich ústretovosť a lojalitu k nášmu klubu. Prejavili svoje srdce, ktoré patrí FC Nitra,“ vyjadril sa pre klubový web predseda predstavenstva Marián Valenta a pokračoval: "Hráči, ktorí vyšli z našej mládežníckej základne, cítia ku klubu ďaleko viac ako nejakí žoldnieri, ktorí k nám prídu iba za určitých finančných podmienok. Predstava nášho klubu a aj hlavného trénera je taká, že chceme s hráčmi pracovať dlhodobo. Je samozrejmé, že s niektorými hráčmi, ktorým sa končí zmluva, sme sa rozhodli ďalej nespolupracovať. Aj také veci prináša futbalový život."

Spomenutý Miloš Šimončič (nar. 27. mája 1987) strávil takmer celý svoj futbalový život pod Zoborom. Na necelé tri sezóny si odskočil do Rakúska, kde pôsobil v tíme SC Ritzing. V lete 2016 sa vrátil do Nitry a svoju zmluvu s rodným mestom predĺžil do konca roka 2019. "Tu som doma a tento klub mám rád, to sú hlavné dôvody, ktoré stoja za mojím rozhodnutím,“ uviedol na margo predĺženia svojho kontraktu 30-ročný stredopoliar a dodal: "Zmluvu predĺžili aj moji štyria spoluhráči. Je to znak toho, že vedenie klubu je s nami spokojné, chce s nami ďalej spolupracovať a možno vybudovať okolo nás dobré a silné mužstvo. Je dobré, že sa poznáme a máme skôr kamarátske vzťahy. V kabíne sme dobrá partia."


Ďakujeme za vaše názory