Novinky - 05.05.2018 14:00

Čo sa deje? FC Nitra zatiaľ bez licencie na ďalší ročník

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Jedenásť z dvanástich klubov, účinkujúcich v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži Fortuna lige v sezóne 2017/2018, dostalo licenciu aj na nastávajúci ročník 2018/2019. Bez licencie je zatiaľ FC Nitra. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v úradnej správe.

"Licenčná komisia SFZ oznámila klubom Fortuna ligy a Únii ligových klubov (ÚLK), že Prvostupňový orgán licenčného konania (POLK) na základe preverenia splnenia požiadaviek licenčných kritérií rozhodol na svojom zasadnutí dňa 24. apríla 2018 udeliť licenciu pre Fortuna ligu a klubové súťaže Európskej futbalovej únie (UEFA) 2018/2019 týmto klubom: ŠK Slovan Bratislava futbal, FC DAC 1904 Dunajská Streda, MFK Zemplín Michalovce, FK Železiarne Podbrezová, 1. FC Tatran Prešov, MFK Ružomberok, FK Senica, AS Trenčín, FC Spartak Trnava, FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble a MŠK Žilina. Prvostupňový orgán licenčného konania rozhodol neudeliť licenciu klubu FC Nitra, ktorý nesplnil minimálne požiadavky finančných licenčných kritérií a licenčnú dokumentáciu nedoplnil v požadovanom rozsahu a termíne," uvádza web SFZ a dopĺňa: "Klub, ktorý nezískal licenciu v prvostupňovom konaní, má právo do štvrtka 10. mája 2018 vrátane podať odvolanie voči rozhodnutiu POLK Odvolaciemu orgánu licenčného konania."

Licenčná komisia Slovenského futbalového zväzu zároveň oznámila autorizovaným osobám klubov Fortuna ligy pre UEFA CL & FFP IT systém, že údaje vložené do balíčka FS_2018.01 boli po kontrole, doplnení a potrebných úpravách odoslané na úroveň UEFA.


Ďakujeme za vaše názory