Novinky - 29.11.2018 16:15

Cieľom samozrejme postup! Hroššo očakáva ťažký boj o elitnú šestku

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Tucet účastníkov Fortuna ligy odohrá 22-kolovú základnú časť, následne sa najvyššia slovenská futbalová súťaž rozdelí na dve šesťčlenné polovice - prvá bude bojovať v desaťkolovej "nadstavbe" o majstrovský titul, druhá o záchranu. Po 16. kole figuruje na poslednom postupovom 6. mieste do "hornej" šestky úradujúci slovenský majster FC Spartak Trnava, v zostávajúcom poltucte kôl sa však ešte očakáva náročný boj. Okrem "andelov" majú totiž v súčasnosti rovnako 18 bodov aj ďalšie tri kluby - FC Nitra (7. v tabuľke), AS Trenčín (8.) a MFK Zemplín Michalovce (9.), "spartakovcov" pred nich zatiaľ posúva iba lepšie skóre. Desiata v priebežnej klasifikácii Podbrezová za spomenutým kvartetom zaostáva iba o dva body, predposledný jedenásty tím poradia FK Senica získal dosiaľ 14 bodov.

Brankár FC Nitra Lukáš Hroššo očakáva, že posledné jesenné kolá budú mať správny podtón športovej drámy. "To určite áno. Všetko sú to vyrovnané mužstvá, každé z nich má šancu splniť si sen o hornej šestke," uviedol pre web fortunaliga.sk skúsený 31-ročný gólman, ktorý si želá účasť klubu spod Zobora v elitnom poltucte: "Minulý rok nám to ušlo o chlp, tentoraz by sme už radi uspeli. A najlepšie by bolo nenechávať si to na poslednú chvíľu, ale vyhrávať zápas za zápasom a mať istotu o niečo skôr."

Po troch ligových prehrách zvíťazili počas uplynulého víkendu futbalisti Nitry na pôde úradujúceho majstra z Trnavy 3:2, v trende plného bodového zisku by zverenci trénera Ivana Galáda radi pokračovali aj v najbližšom vystúpení. Hráči Nitry privítajú v sobotu 1. decembra od 14.00 h futbalistov Senice. "Budeme asi favoritom, ale naozaj iba miernym, azda len vďaka domácemu prostrediu. Bude to iný zápas ako v Trnave, ale Senica sa v poslednom čase výrazne dvíha. Po ťažkom lete, keď dávala dokopy nový káder, sa jej hráči spoznali, zohrali a sú nepríjemným súperom. Svedčí o tom napríklad aj to, že v pohárovom Slovnaft Cupe jednoznačne vyradila Dunajskú Stredu (v osemfinále víťazstvo 5:1, pozn.). Verím však, že budeme mať navrch a proti Senici to zvládneme," skonštatoval Hroššo a dodal: "Oni majú ofenzívne mužstvo, treba si dať pozor naozaj na každého ich hráča. Možno smerom dozadu sa dá nájsť slabina, ale vpredu sú nebezpeční. Budeme mať určite dosť práce, aby sme si napokon udržali vytúženú nulu a nejaký gól alebo dva strelili."