Vestenický nedal penaltu, Depetris zariadil triumf Trnavy v Nitre

o záchranu - 9. kolo, sobota 18.05.2019, 17:00
FC Nitra
0:1
(0:0)
FC Spartak Trnava
Gól: 80. Depetris, ŽK: 39. Hing-Glover (Trnava), rozhodovali: Gemzický - D. Hrčka, Vorel, 807 divákov

FC Nitra:

Šípoš - Šurnovský, Niba, Pavol Farkaš, Kuník - Kóňa, Bílovský - Chobot, Štefanec (61. M. Fábry), Charizopulos (84. Sokovič) - Vestenický (80. J. Chovanec)

FC Spartak Trnava:

Rusov - Lovat, I. Mesík, Abena, Hing-Glover (58. Turňa) - Janečka, A. Sloboda - Tavares (84. Čonka), Miesenböck (67. K. Yilmaz), K. Mihálek - Depetris

V sobotňajšom dueli 9. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži Fortuna lige medzi FC Nitra a Spartakom Trnava sa zrodilo najtesnejšie víťazstvo hostí 1:0. Trojbodový zásah "andelov" zaznamenal v 80. min David Depetris.

Dej zápasu však mohol vyzerať úplne inak, ak by krátko pred polčasovou prestávkou v 40. min domáci Tomáš Vestenický premenil pokutový kop. Hrdinom momentu bol však brankár Spartaka Dobrivoj Rusov. Trnavčania v aktuálnej sezóne dokázali vyhrať nad súperom spod Zobora až na štvrtý pokus. V predchádzajúcich troch tohtosezónnych vzájomných meraniach síl raz vyhrala Nitra a dve stretnutia sa skončili remízou.