Novinky - 12.08.2020 16:37

Prvý plný bodový zisk treba osláviť. Takto na to šli v Nitre

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Ak si odmyslíme minulosezónnu futbalovú baráž, z ostatných desiatich zápasov sa Nitrania tešili z víťazstva len štyrikrát. Za veľmi neistej situácie v štruktúrach klubu vstupovali aj do ročníka 2020/21 a skeptikom dali do rúk ešte viac argumentov po vysokej domácej prehre proti Slovanu Bratislava 0:5. Už o tri dni neskôr však toto zaváhanie dokázali napraviť, keď nečakane priviezli všetky body zo Žiliny. Víťazstvo 2:1 zariadil dvojgólový Michal Faško, ale viacerými výbornými zákrokmi sa prezentoval aj brankár Dávid Šipoš, ktorý bol veľkou oporou už minulý rok.

Trogári navyše ťahali proti tomuto súperovi šesťzápasovú negatívnu sériu, počas ktorej na MŠK nenašli recept a aj v utorkovom meraní síl po prvom polčase prehrávali. Po zmene strán však, napriek optickej prevahe súpera, prišiel obrat. To chcelo patričnú oslavu a v šatni Nitry bolo veľmi veselo. Úlohu hlavného zabávača na seba vzal asistent trénera Miroslav König a Ivan Galád, ktorý sa do tímu vrátil na konci minulého ročníka s jednoznačným cieľom zabezpečiť záchranu. Cieľ splnil a teraz sa posunul do funkcionárskej pozície. Na ľudovú nôtu si celý tím zaspieval pri príležitosti zisku prvých bodov v novom ročníku.

Žreb pritom k tomuto tímu bol mimoriadne krutý. Po úvodnom kole proti šampiónovi a vzápätí meraní síl so strieborným celkom spred roka, počas najbližšieho víkendu je na programe zápas na pôde Dunajskej Stredy a vo štvrtom kole príde konfrontácia aj s posledným slovenským účastníkom európskych predkôl - Ružomberkom. Obmenený nitriansky káder však vyslal signál, že hrýzť určite dokáže a napriek náročnému programu ešte chce do konca augusta nejaké body pridať.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora