Novinky - 20.11.2020 15:57

Progresívny prístup nitrianskych majiteľov, stabilita a kvalitná akadémia

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Turbulentné obdobie v nitrianskom futbale patrí minulosti a klub by mal ísť v najbližšom období nahor. Po komplikovanom lete sa hráči spod Zobora v úvode ročníka zaradili na spodok poradia, no výborné výsledkové obdobie z prelomu septembra a októbra ich na chvíľu usadilo na tretej pozícii. Momentálne ide o šiesty celok Fortuna ligy a hlási nového majiteľa aj viaceré zaujímavé plány. Po vyše 40 rokoch má klub majoritného vlastníka a manželia Karovci hovoria o "rodinnej firme", ktorú tu hodlajú vybudovať. Niekoľko zásahov už spravili, znížili počet členov dozornej rady, skorigovali jej obsadenie a teraz sľubujú finančnú stabilitu a kvalitnú akadémiu. Informoval o tom portál Športky.sk.

Erika Karová podniká v oblasti energetiky a v minulosti už podporovala napríklad atletickú mládež Dukly Banská Bystrica. Spoločne s manželom najprv získali minoritné akcie a časom sa z nich stali vlastníci 67-percentného podielu. Okamžite po vstupe do FC Nitra sa zaujímala aj o ukrajinských akcionárov, ktorí sú na odchode, no ešte predtým absolvujú viaceré rokovania. Noví majitelia chcú s nimi udržať dobrý vzťah a neostať im nič dlžní.

Rieši sa aj otázka hráčov. Voči tým ostali mnohé dlhy na výplatách a až na Mariána Chobota a Davida Šipoša má väčšina len krátkodobé kontrakty. Tie sa budú predlžovať alebo musia byť privedené nové tváre do zostavy. Tie by mohli prúdiť aj z akadémie. Tá svoju kvalitu ukázala aj v Youth Champions League 2017/18, kedy Nitra postúpila do šestnásťfinále a v ňom natrápila slávny Feyenoord Rotterdam.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora