Novinky - 04.01.2021 14:55

Nemecký partner a prestavba kádra. Nitra začala zimnú prípravu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FCNitra.com

Futbalistov Nitry už dlhšie trápili problémy v štruktúrach klubu. Aj pred aktuálnou sezónou to vyzeralo na prepadák, no po nečakanom úvode sa tím spod Zobora vyšplhal až do prvej trojky. Tam sa však bielo-modrým nepodarilo udržať. Situácia v klube sa opäť zhoršila, čo odzrkadľuje aj aktuálna ôsma priečka v tabuľke. Do jarnej časti by však Nitrania mohli vstúpiť opäť o čosi lepšie. Zimnú prípravu odštartovali s novými posilami a oznámený tiež bol aj nemecký partner.

Novým prevádzkovateľom klubu sa stala nemecká spoločnosť, ktorej cieľom bude zveľaďovať nitriansky futbal. Generálny manažér Nitry Jozef Petráni si od nej sľubuje najmä finančnú stabilizáciu. Čo sa týka kádra, nastali pomerne veľké zmeny. Pod Zoborom už nebudú v jarnej časti pokračovať deviati hráči. Na ďalšej spolupráci s klubom sa nedohodli Daniel Jesus, Timotej Záhumenský, Oliver Podhorin, Matteo Olivero, Matúš Kuník, Nikola Gatarič, Martin Adamec, Wallace Bonilha, ale aj najlepší strelec tímu Michal Faško. Podľa slov Petrániho bola obmena kádra prirodzená, keďže sa niektorým hráčom končili zmluvy a ďalší mali vysoké finančné požiadavky.

Naopak novými tvárami sú okrem hlavného trénera Michala Ščasného a jeho asistenta Patrika Durkáča aj niekoľkí hráči z Nemecka. Obranu by mala vystužiť dvojica Vitus Scheithauer - Yanni Regäsel, pričom druhý menovaný v minulosti nastúpil aj na zopár zápasov v nemeckej Bundeslige. Zahral si za Herthu Berlín či Frankfurt. Smerom dopredu by Nitre mala pomôcť ďalšia trojica hráčov. Sinan Kurt, Oliver Bias a Maximilian Berwein zveľadia ofenzívnu silu. Kým prvý menovaný nastúpil aj na jeden zápas za Bayern Mníchov, Bias zase prešiel akadémiou RB Lipsko. Ďalšou ohlásenou posilou je navrátilec Tomáš Hambálek, ktorý sa k tímu pripojí po neúspešnom pôsobení v Trnave.

Káder FC Nitra na prvom tréningu v roku 2021:
Brankári: Dávid Šípoš, Ariel Harush, Róbert Baláži, Michal Trnovský
Obrancovia: Patrik Rédeky, Erik Šuľa, Kristián Kolčák, Lukáš Fabiš, Daniel Magda, Vitus Scheithauer, Yanni Regäsel
Stredopoliari: Alen Mustafič, Tomáš Hambálek
Útočníci: Marián Chobot, Matej Franko, Jakub Tancík, Ján Ferleťák, Sinan Kurt, Oliver Bias, Maximilian Berwein

Na tréningu chýbala trojica Ondrej Vrábel, Samuel Šefčík a Patrik Danek z dôvodu karantény.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora