Novinky - 06.01.2021 12:22

Nesprávny krok Nitry? Nová brankárska jednotka po troch zápasoch odchádza

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/SCHeerenveen.nl/Instagram

Urobili Nitrania krok vedľa? Krátko pred koncom jesennej časti do klubu prišiel izraelský brankár Ariel Harush, ktorý mal nahradiť dovtedajšiu stabilnú jednotku Dávida Šípoša. Mladému Slovákovi sa mala končiť zmluva, no na súpiske naďalej figuroval. Medzi troma žrďami však dostával priestor skúsenejší legionár. Izraelčan sa ale dlho pod Zoborom neohrial. Našiel si totiž nové pôsobisko.

Zmluvu podpísal s ôsmim tímom holandskej Eredivisie, ktorým je SC Heerenveen. Pre Harusha to nebude prvé pôsobenie v tejto súťaži, keďže v minulosti hrával za Spartu Rotterdam. V Nitre na záver jesennej časti odchytal len tri stretnutia, pričom si ani raz neudržal čisté konto. Inkasoval šesť gólov a s Fortuna ligou sa tak lúči s nelichotivou bilanciou. Pre porovnanie Šípoš odchytal počas jesene 14 zápasov, v rámci ktorých vychytal štyri nuly.

Harush by mal v Heerenveene pôsobiť do konca aktuálnej sezóny. Celý transfer je podmienený už len lekárskou prehliadkou: „Všetci vedia, že sme hľadali ešte jedného brankára. Vďaka Arielovi sme takého našli. Je to skúsený brankár, ktorý má skúsenosti s holandským futbalom. Ak prejde lekárskou prehliadkou, k tímu sa pripojí začiatkom budúceho týždňa,“ potvrdil pre klubový web holandského klubu jeden z manažérov Heerenveenu Gerry Hamstra.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa sc Heerenveen (@scheerenveenofficial)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora