Novinky - 08.01.2021 11:11

Najlepší strelec Nitry si našiel nové pôsobisko

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FCSlovanLiberec.cz/Twitter
ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra

Už na začiatku zimnej prípravy bolo jasné, že dres FC Nitra naďalej nebude obliekať najlepší strelec tímu Michal Faško. Netrvalo však dlho a slovenský futbalista si našiel nové pôsobisko. Od jari bude behať po českých trávnikoch.

Skúsený 26-ročný ofenzívne ladený záložník bude hrať najvyššiu českú súťaž. Včera večer potvrdil jeho príchod FC Slovan Liberec, kde sa Faško stretne s ďalšími dvoma Slovákmi. Súčasťou A-tímu je totiž obranca Martin Koscelník a útočník Lukáš Csáno. Počas jesennej časti nastúpil v drese Nitry v každom stretnutí Fortuna ligy a s ôsmimi gólmi a troma asistenciami sa stal najlepším strelcom a nahrávačom tímu spod Zobora.

K príchodu novej posily sa vyjadril aj hlavný tréner Liberca Pavel Hoftych: „Michal je skúsený hráč, má výbornú kopaciu techniku a vie dávať góly, čo potvrdil aj v Nitre. Dokáže hrať na viacerých postoch, okrem stredu zálohy teraz hrával aj na hrote. Veríme, že bude schopný rýchlo sa adaptovať na našu ligu, pridať ešte viac dôrazu v osobných súbojoch a bude pre nás prínosom,“ povedal pre klubový web. FC Slovan sa po neúplných štrnástich kolách českej ligy nachádza na ôsmom mieste v tabuľke, pričom na jeseň hral aj skupinovú fázu Európskej ligy UEFA.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora