Novinky - 08.01.2021 15:22

Ďalšie zvučné meno vo Fortuna lige. Bývalého reprezentanta ulovila Nitra!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Netrvalo dlho a nové nemecké vedenie sa v Nitre udomácnilo. Po niekoľkých nemeckých futbalistoch, ktorí prišli na skúšku, prichádza aj skúsená posila. Bývalý slovenský reprezentant Erik Jendrišek sa definitívne upísal klubu spod Zobora. Zmluvu podpísal na jeden a pol roka.

Hrotový útočník futbalovo vyrastal v Ružomberku, no futbalovo chcel preraziť najmä v Nemecku. Počas svojej bohatej kariéry pôsobil napríklad v Hannoveri, Kaiserslauterne či Schalke 04. Neskôr si vyskúšal aj pôsobenie v Poľsku a Grécku. Na Slovensku hral okrem Ružomberka aj za trnavský Spartak a Nitra tak bude jeho tretím pôsobiskom v našej najvyššej súťaži. Jendrišek naposledy obliekal dres gréckeho prvoligového Volosu, no po rozviazaní zmluvy sa stal voľným hráčom.

Na to okamžite reagoval jeden zo zástupcov klubu Peter Hammer a ponúkol 34-ročnému bývalému reprezentantovi kontrakt: „Erik je vynikajúci futbalista a fantastický človek. Svojimi kvalitami pomôže nášmu mladému tímu nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Do dvoch dní sme sa dokázali dohodnúť. Rokovania sa väčšinou týkali nášho nového konceptu a možnosti zotrvať v štruktúrach aj po skončení aktívnej kariéry,“ vyjadril sa pre klubový web.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa FC Nitra official (@fc.nitra)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora