Novinky - 21.01.2021 22:55

Ščasný je nespokojný: Nebudem dávať svoje meno, aby som vypadol s Nitrou

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: mynitra.sme.sk

Po začiatku zimnej prípravy to s nitrianskym futbalom vyzeralo tak, že sa všetko pomaly obracia na lepšie. Samotná príprava však ukazuje niečo iné. Nový tréner Nitry Michal Ščasný nie je so súčasnou situáciou spokojný, čo rázne vyjadril po prípravnom zápase so Šamorínom.

Ten Nitra nezvládla a s druholigistom prehrala 2:4. Priamo po zápase sa k situácii rozsiahlo vyjadril aj tréner: „Nie je čo hodnotiť. Som iba rád, že sme dostali takúto lekciu a že konečne začneme robiť na tom, aby do klubu prišli normálni hráči,“ zneli jeho prvé slová v rozhovore pre portál mynitra.sme.sk. Fortunaligista odohral prípravný duel na troch obrancov, čo je akýmsi znakom Ščasného taktiky: „Tu vôbec nehovoríme o systéme. Fungoval som v ňom v Senici aj so zahraničnými hráčmi z líg, v ktorých nehrajú tak vyspelí hráči ako z Nemecka. Je to o kvalite a my ju momentálne nemáme. Kvalita tohto mužstva je teraz - možno - na stred druhej ligy,“ rozhorčene pokračoval. Ako sám potvrdil, od vedenia očakáva zmeny: „Dúfam. V inom prípade tu nebudem. Načo? Momentálne je tu päť-šesť hráčov do základnej jedenástky, ostatní môžu, dajme tomu, naskakovať v priebehu a o pol roka hrať v základe. Jednoducho tu teraz nie je kvalita. Mali sme rozrobených nejakých hráčov, trvalo to, medzitým podpísali inde. Ja určite nebudem dávať svoje meno do toho, aby som vypadol s Nitrou,“ rozrozprával sa Ščasný.

Už na začiatku zimnej prípravy nové vedenie avizovalo príchod posíl, a to najmä z Nemecka. Hráči, ktorí pod Zobor prišli však úplne nezodpovedajú predstavám nového trénera: „Napríklad Yanni Regäsel prišiel nepripravený, Oliver Bias takisto, samozrejme po tréningových dávkach sa už dvakrát zranili. Ramzi Ferjani potrebuje čas, aby si zvykol na mužský futbal. Samozrejme, vidím u neho aj nadváhu a tieto veci. Sinan Kurt je vynikajúci futbalista, ale nepripravený. To všetko sú hráči, ktorí isto nie sú pripravení na prvé kolo ligy. Hovorím to otvorene, stále na rovinu a nemám dôvod niekomu klamať,“ potvrdil Ščasný. Na prípadné ďalšie posily podľa jeho slov už klub nemá čas: „Už teraz je neskoro. Sme v treťom týždni prípravy. Myslel som si, že po tom všetkom, čo sa v Nitre udialo, bude prvý týždeň hektický, ale po ňom budem mať k dispozícii minimálne šestnásť hráčov, s ktorými sa môže robiť liga. Momentálne nenastalo nič,“ dodal. Štart jarnej časti Fortuna ligy čaká nitrianskych futbalistov už 6. februára na pôde Pohronia.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora