Novinky - 23.01.2021 13:55

Otázka vyriešená. Nitra má nového trénera

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FCNitra.com/Instagram

Problémy v Nitre sú na túto chvíľu vyriešené. Po konci hlavného trénera Michala Ščasného vedenie klubu definitívne potvrdilo jeho nástupcu. Klub spod Zobora povedie bývalý kormidelník Serede Peter Lérant.

Ako hráč si toho preskákal veľa, no v pozícii trénera je na začiatku svojej kariéry. Pozíciu hlavného kormidelníka si Lérant vyskúšal najprv v Nových Zámkoch, odkiaľ sa pobral do Serede. Tam najskôr pôsobil ako asistent trénera Karla Stromšíka, aby sa neskôr sám stal lodivodom. V decembri minulého roka však skončil a zostal bez klubu. To sa ale rýchlo mení, keďže 43-ročný rodák z Komárna povedie Nitru. Pod Zobor prichádza s jednoznačným cieľom: „Vieme, že nás čaká náročná úloha. Máme čo robiť my na tréningoch a určite aj vedenie, aby prinieslo hráčov. Nebude to nič jednoduché, ale prvoradý cieľ je záchrana,“ povedal Lérant, ktorý do Nitry prišiel aj s asistentom Igorom Obertom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa FC Nitra official (@fc.nitra)

Na úvodnom tréningu sa noví tréneri snažili spoznať mužstvo: „Tréning sme zamerali tak, aby sme mohli hráčov viac spoznať. Niekde je kvalita, niekde sú nedostatky vo fyzickej príprave. Je na nás, aby sme to odstránili. S vedením sme si povedali, čo potrebujeme doplniť, aby sme zvládli prvý zápas a udržali si minimálne šesťbodový odstup,“ skonštatoval pre klubový web. Na margo príchodu nového kormidelníka sa vyjadril aj športový riaditeľ Nitry Henrich Benčík: „Peter Lérant bola naša prvá voľba. Vedeli sme, že má skúsenosť s podobnými podmienkami, ako máme v Nitre. V Seredi dokázal s mužstvom spraviť výborné výsledky a výbornú prácu. Dúfam, že to potvrdí aj u nás.“

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora