Novinky - 26.01.2021 20:22

Nitra skúša ďalších hráčov. Skúsenosti z Fortuna ligy už majú

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/mynitra.sme.sk/FCNitra.com

Takmer každý deň sa v kádri FC Nitra dejú zmeny. Najnovšie správy informujú o ďalších hráčoch, ktorí sú pod Zoborom na skúške. Rovnako pribúdajú aj podpísané akvizície, keď k Ekinovi Celebimu pribudol ďalší nemecký futbalista Sinan Kurt.

Práve ofenzívne ladený hráč prišiel na skúšku ešte pred štartom zimnej prípravy. Futbalista so štartom v drese Bayernu Mníchov sa v Nitre dohodol na jeden a pol ročnom kontrakte: „Chalani v kabíne sú fajn, je tu zopár nemeckých hráčov, čo mi uľahčuje adaptáciu. Ľudia sú milí a teším sa na futbal. Chcem veľa trénovať, aby som mohol pomôcť tímu dosiahnuť góly a vyhrávať,“ povedal Kurt pre klubový web. Naopak ďalší ofenzívny futbalista Enzo Celestine na skúške nepresvedčil, a tak pod Zoborom nastupovať nebude.

V klube však majú záujem o hráčov, ktorí Fortuna ligu poznajú. S klubom sa po konci v Seredi pripravuje dvojica Tidiane Djiby Ba - Filip Pankaričan, pričom prvý menovaný na úvodnom tréningu v Nitre utvoril stopérsku dvojicu s Kristiánom Kolčákom: „Viem si predstaviť hrať za Nitru. Už len za to, že trénerom je Peťo Lérant, ktorého dobre poznám zo Serede. V klube je všetko fajn, spoznal som milých ľudí,“ vyjadril sa pre portál mynitra.sme.sk Djiby Ba.

Rovnako sa s tímom pripravuje aj bývalý hráč Pohronia Peter Chríbik: „Nitra má pekný štadión, dobré zázemie i podmienky na regeneráciu. Pokojne môžem už teraz povedať, že tréner Lérant má dobré tréningy. Všetci chalani v šatni ma prijali v pohode, netvoria sa žiadne skupinky. Rád by som tu ostal,“ potvrdil 21-ročný futbalista. K možným príchodom sa vyjadril aj tréner Peter Lérant: „O Djibyho máme záujem. Chríbika chceme vidieť v stredu,“ narážal na blížiaci sa prípravný zápas s Dubnicou. Novou posilou klubu spod Zobora sa stal aj obranca Ramzi Ferjani.

Aktuálny káder FC Nitra
Brankári: Dávid Šípoš, Michal Trnovský, Róbert Baláži
Obrancovia: Kristián Kolčák, Patrik Rédeky, Erik Šuľa, Ekin Celebi, Lukáš Fabiš, Tidiane Djiby Ba (skúška), Ramzi Ferjani
Stredopoliari: Alen Mustafič, Yanni Regäsel, Ondrej Vrábel, Tomáš Hambálek, Marián Chobot, Ján Ferleťák, Samuel Šefčík, Jakub Tancík, Viktor Radványi, Filip Pankaričan (skúška)
Útočníci: Erik Jendrišek, Matej Franko, Patrik Danek, Sinan Kurt, Oliver Bias (skúška), Benjamin Kindsvater (skúška), Kilian Pagliuca (skúška)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora