Novinky - 30.01.2021 16:22

Enkláva legionárov sa rozrastá. Ďalšie posily pre Nitru

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FCNitra.com

Pred štartom jarnej časti Fortuna ligy získala Nitra ďalšie posily. Opäť ide o nemecky hovoriacich legionárov, ktorí sa tak pripoja k rozrastajúcej sa zahraničnej enkláve. Najnovšie sa k tímu pripojili Ole Käuper a Kilian Pagliuca.

Dvadsaťštyriročný Käuper je defenzívny záložník, ktorý bol naposledy súčasťou rezervného tímu Werderu Brémy. Absolvoval tak zápasy v troch najvyšších nemeckých súťažiach a pod Zobor prichádza na polročné hosťovanie: „Príchod do Nitry bol pre mňa veľmi príjemný. Je to tu skutočne vysoko profesionálne. Myslím si, že tím je skvelým mixom mladosti a skúsenosti. Našim cieľom je odohrať úspešnú sezónu,“ povedal pre klubový web. Rovnako sa na jeho adresu vyjadril aj zástupca klubu Nick Schwarz: „Má veľa skúseností. Vyskúšal si najvyššiu úroveň v 1. a 2. Bundeslige a odohral množstvo zápasov v 3. nemeckej lige. Je to defenzívny stredopoliar, ktorý nám môže pomôcť okamžite. Videli sme to aj v prípravnom zápase, kde asistoval pri vyrovnávajúcom góle,“ odkázal na duel s Dubnicou. „Na začiatku to bol podľa mňa dobrý zápas, ale ešte stále je pred nami práca do prvého ligového stretnutia po zimnej prestávke. Budeme tvrdo trénovať a urobíme čokoľvek pre víťazstvo,“ dodal Käuper.

Na trvalom prestupe sa s Nitrou dohodol švajčiarsky útočník Kilian Pagliuca. Dvadsaťštyriročný zakončovateľ pôsobil počas svojej kariére najmä vo Švajčiarsku, no vyskúšal si aj pôsobenie v rezerve francúzskeho Lyonu či v Nemecku. Pod Zoborom podpísal kontrakt na jeden a pol roka: „Som šťastný, že som tu. Je pre mňa veľkou príležitosťou hrať prvú ligu v Európe. Som vďačný za možnosť pracovať v dobrých podmienkach a ukázať moje kvality,“ skonštatoval pre klubový web. K príchodu ďalšej posily poskytol vyjadrenie taktiež Schwarz: „Je to dobrý ofenzívny univerzál. Fyzicky veľmi silný. Videli sme to aj v prípravnom zápase, kde, myslím si, predviedol dobrý výkon,“ zhodnotil Pagliucu. „V prípravnom zápase som sa cítil dobre. Potrebujem ešte nejaký čas, aby som bol skutočne aklimatizovaný, pretože je to tu pre mňa všetko nové. Ale som si istý, že môžem pomôcť tímu dosiahnuť jeho ciele a byť jeho platnou súčasťou. Som mladý hráč, ale mám už celkom bohaté skúsenosti,“ vyjadril sa Švajčiar. Rovnako dodal, že sa už nevie dočkať súťažných zápasov na čele s tým prvým: „Bude to určite skvelý zápas. V tomto tíme nie sú nemeckí a slovenskí hráči, sú v ňom iba hráči Nitry. Spoločne budeme bojovať za naše farby, náš klub a samozrejme fanúšikov!“

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora