Novinky - 31.01.2021 11:22

Stále nestačilo. Ďalší nemeckí hráči pod Zoborom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FCNitra.com

Týždeň pred štartom jarnej časti Fortuna ligy pribudli do kádra FC Nitra ďalšie zahraničné posily. Pôvodom ide opäť o nemeckých futbalistov, ktorých začína byť pod Zoborom naozaj veľa. Bielo-modrý dres si na jar oblečú Benjamin Kindsvater a Eroll Zejnullahu.

Kindsvater je krídelník, ktorý svoju profesionálnu kariéru odštartoval v treťoligovom tíme Wacker Burghausen. Práve tam strávil značnú časť svojho futbalového života, no neskôr sa presunul do klubu 1860 Mníchov. Pôsobenie na Slovensku tak pre 27-ročného futbalistu bude prvou zahraničnou skúsenosťou: „O Nitre som počul veľa, pretože som pred deviatimi rokmi hral s Henrichom Benčíkom v Burghausene. Odvtedy som sa občas na slovenskú ligu pozrel. Myslím si, že jej kvalita je veľmi dobrá, veď je to prvá liga, ale keďže ma ešte len čaká prvý zápas v nej, je ťažké ju hodnotiť,“ vyjadril sa Kindsvater pre klubový web. Pod Zoborom podpísal zmluvu na jeden a pol roka: „Je to skúsený hráč, akého v tejto zložitej situácii potrebujeme. V ideálnom prípade by sme chceli angažovať mladších hráčov, prevažne Slovákov. Ale dnes je prvoradá záchrana v najvyššej súťaži a na to potrebujeme takých skúsených hráčov ako je Benjamin,“ povedal na adresu novej posily zástupca klubu Nick Schwarz. Sám hráč má po príchode do Nitry jasné ciele: „Dám tímu všetko. Už teraz je dobrý, no verím, že aj ja ešte dopomôžem k tomu, aby bol lepší,“ uzavrel Kindsvater.

Ďalšou posilou pre aktuálne ôsmy tím fortunaligovej tabuľky je Eroll Zejnullahu. Ofenzívny záložník sa síce narodil v Berlíne, no dnes je reprezentantom Kosova, za ktoré stihol odohrať aj tri zápasy. Na klubovej úrovni doposiaľ pôsobil len v Nemecku, keď si zahral napríklad aj za Union Berlín: „Eroll je veľmi skúsený futbalista, má takmer 80 štartov v druhej Bundeslige. To je hlavný dôvod, prečo sme sa rozhodli ho angažovať. Považujeme ho za hráča, ktorý nám môže pomôcť udržať sa v elitnej kategórii,“ zhodnotil Nick Schwarz. Opäť ide o staršieho hráča v porovnaní s posilami, ktoré do Nitry počas zimnej prípravy prišli: „Áno, som už starší hráč, ale mám rád túto pozíciu. Som tu, aby som tvrdo makal. Hrať v najvyššej lige je pre mňa veľká príležitosť. Odohral som 80 zápasov v druhej nemeckej lige, ktorá má veľmi vysokú úroveň, s mojimi skúsenosťami chcem pomôcť ostatným chalanom. Je tu veľa dobrých hráčov a pre mňa je to šanca dať im niečo späť,“ povedal 26-ročný Zejnullahu. Na prvý ligový štart v drese Nitry sa teší: „Neviem sa už dočkať prvého ligového zápasu. Tím je dobrý a štart do jarnej časti bude veľmi dôležitý. Musíme vyhrať a potom pokračovať krok po kroku,“ dodal na záver.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora