Novinky - 01.02.2021 09:11

Bývalá opora Serede posilní Nitru

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FCNitra.com

Nitriansky futbal zažíva počas zimnej prestávky poriadny prerod, a to nielen vo vedení, ale aj v samotnom kádri. V nedeľu boli totiž oficiálne potvrdené ďalšie dve posily, ktoré pomôžu klubu v jarnej časti súťaže.

Prvou z nich je senegalský stopér Tidiane Djiby Ba, ktorý doposiaľ dlhodobo pôsobil v Seredi. Našu najvyššiu súťaž tak dobre pozná: „Tidiane bol pre nás zaujímavý aj preto, že už dlhšie pôsobí na Slovensku a plynulo hovorí po slovensky. Je to veľmi silný hráč a na ihrisku je bojovník. Presne takýto typ futbalistu potrebujeme v boji o udržanie sa v najvyššej kategórii. Myslím si, že bude pre nás veľmi dôležitý, hlavne v prvých zápasoch po prestávke,“ povedal na margo novej posily zástupca klubu Nick Schwarz. Skúsený obranca by mal pod Zoborom pôsobiť jeden a pol roka: „Keď som skončil v Seredi, bol som v kontakte s mojim známym, čo rieši prestupy. Čakal som, čo mi ponúkne. Keď mi však zavolal tréner Lérant, že ide do Nitry a či nemám záujem prísť sem, povedal som si, že nebudem čakať na iné ponuky. Poznal som ho zo Serede a som rád, že som tu,“ vyjadril sa pre klubový web Djiby Ba.

Rovnako rok a pol by mal v Nitre pôsobiť aj 19-ročný Oliver Bias. Mladý útočník tak rozšíri enklávu nemeckých futbalistov pod Zoborom: „Medzi mládežníckym a seniorským futbalom je veľký rozdiel. Je rýchlejší, silovejší a, samozrejme, ak urobíte príliš mnoho chýb, súper vás potrestá. Ja sa stále ešte potrebujem učiť veľa vecí z mužského futbalu, ale som presvedčený o tom, že sa ich môžem naučiť práve tu,“ zhodnotila nová posila ôsmeho tímu tabuľky. Po príchode na Slovensko však nemá prehnané ciele: „Najmä si želám, aby som bol zdravý a mohol sa venovať futbalu. Splnením veľkého sna by pre mňa bolo, keby som sa vrátil do Nemecka a hral Bundesligu. Ale na dosiahnutie tohto cieľa mám pred sebou ešte dlhú cestu. Potrebujem na sebe tvrdo pracovať každý deň,“ povedal pre klubový web.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora