Novinky - 03.02.2021 11:22

Po zahraničných posilách prichádzajú do Nitry aj Slováci

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FCNitra.com

Prestavbu takmer celého kádra majú za sebou v Nitre. Klub spod Zobora odštartuje jarnú časť sezóny už túto sobotu, no ešte predtým ohlásil ďalšie posily. Tentokrát neprichádzajú zo zahraničia, ale ide o dvojicu slovenských futbalistov.

Z konkurenčného Pohronia prichádza záložník Peter Chríbik. Stále len 21-ročný futbalista sa zapojil do zimnej prípravy pod Zoborom a v klube by mal pôsobiť do konca aktuálnej sezóny: „V Nitre sa hrá najvyššia súťaž a viem, že tento klub má bohatú históriu a dobré podmienky na trénovanie. Dlho som sa teda nerozhodoval. Zavážil aj kvalitný tréner, pri ktorom budem určite napredovať,“ zhodnotil pre klubový web. K príchodu novej posily sa vyjadril aj športový riaditeľ klubu Henrich Benčík: „V Pohroní hrával na pozícii stredného defenzívneho hráča, má veľké kvality v defenzívnej časti a práve tam nás trošku tlačila topánka, takže verím, že tam nám môže pomôcť.“

Druhou posilou je 27-ročný Adam Mészáros, ktorý naposledy pôsobil v tretej najvyššej súťaži v klube FK Marcelová. V Nitre by mal, rovnako ako Chríbik, pôsobiť do konca sezóny: „Pod vedením trénera Léranta som začínal s mužským futbalom. Dobre ma pozná, napriek tomu ma prekvapil telefonát, že mám prísť na skúšku do Nitry. Na ďalší deň som už trénoval s mužstvom,“ popísal celý príbeh. Podľa športového riaditeľa klubu by Mészáros mohol pomôcť napriek tomu, že pôsobil v nižšej súťaži: „Je to pracovitý hráč, ktorý by mohol pôsobiť ako pravé krídlo, je veľmi rýchly. Aj keď hrával v nižšej súťaži, myslím si, že nám môže pomôcť,“ dodal Benčík.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora