Novinky - 24.02.2021 14:56

Nie som Messi, aby som prechádzal cez piatich hráčov a ukladal loptu do bránky, ale...

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste.tv

Tri zápasy trvalo Erikovi Jendriškovi, kým strelil gól v drese FC Nitra v súťažnom zápase. Boli dokonca dva a znamenali dôležité tri body v odloženom súboji 19. kola proti "domácemu" ŠKF Sereď v Zlatých Moravciach (2:1). Nitrania vyhrali v najvyššej slovenskej súťaži po siedmich zápasoch, v ktorých uhrali jediný bod. V tabuľke sa posunuli na 9. priečku na úroveň Serede a Trenčína a ešte môžu pomýšľať aj na hornú šestku do nadstavbovej časti.

"Ešte v jeseni som pôsobil v Seredi, takže to bol špecifický zápas pre mňa. Už sme potrebovali správny impulz, ktorým je víťazstvo. Boli sme futbalovejší, išli sme rýchlo do vedenia. Po zmene strán sme dali gól na 2:1 a hoci sme pôsobili nervózne, zvládli sme to. Prvú šestku neriešime, dostať sa do nej by bol pre nás malý zázrak," komentoval tréner FC Nitra Peter Lérant, cituje ho denník Šport.

Po turbulentnom období a veľkých hráčskych aj funkcionárskych rošádach pod Zoborom myslia prioritne na záchranu vo Fortuna lige. Prispieť k tomu by mal aj bývalý reprezentant Jendrišek a začína to napĺňať. Prvý gól strelil už v 2. min po vysunutí Lukáša Fabiša a druhý - víťazný pridal 11 minút po zmene strán po prihrávke nemeckého spoluhráča Sinana Kurta. Jendrišek strelil v slovenskej najvyššej súťaži prvé dva góly po vyše šiestich rokoch. Naposledy predtým sa presadil ešte ako hráč Trnavy v novembri 2014, keď presným zásahom pomohol Spartaku k víťazstvu 3:1 nad Košicami. Potom pôsobil v poľskej Cracovii Krakov ako aj gréckych tímoch Xanthi a Volose.

"Som vďačný za dva góly a najmä za víťazstvo, ktoré sme potrebovali ako soľ. Od zápasu k zápasu sa mi hrá lepšie. V jeseni som mal také zdravotné problémy, že mi hrozil koniec kariéry. Všetko má svoj čas a ja som dosť skúsený na to, aby som vedel, že to ešte príde," skonštatoval 34-ročný Erik Jendrišek aj vo vysielaní Rádia Slovensko. Skúsený zakončovateľ si uvedomuje, čo sa od neho očakáva. "Ľudia očakávajú možno viac, ale ja som trpezlivý. A teraz mi to tam už padlo. Nie som však Messi, aby som prechádzal cez piatich hráčov a ukladal to do bránky," doplnil Jendrišek.

Do konca základnej časti Fortuna ligy zostávajú dve kolá. Potom sa liga rozdelí výkonnostne na hornú a dolnú šestku, čiže na polovicu bojujúcu o titul a druhú o udržanie.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora