Novinky - 07.05.2021 11:13

Nastúpi Nitra cez víkend? Trénerovi Ščasnému sa rozpadá tím

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Nitrianski futbalisti majú pred sebou záverečné tri fortunaligové kolá a po nich ešte teoreticky dvojzápas v baráži o udržanie. Na záver programu však bude mať tréner Michal Ščasný veľký problém so zložením zostavy. Po výpovediach, ktoré pred týždňom pristáli na stole pätici futbalistov, sa s klubom rozlúčilo ďalších šesť členov zostavy. Tí sa nedočkali doplatenia trojmesačnej výplaty a po podaní predžalobnej výzvy uplynula aj desaťdňová právna lehota. S jej skončením prišlo jednostranné ukončenie zmluvy.

Oproti minulému víkendu tak mužstvo spod Zobora nemôže počítať s Lukášom Fabišom, Róbertom Balážim, Ondrejom Vráblom, Mariánom Chobotom a Dávidom Šípošom. Minimálne o posledných dvoch dlhší čas javili záujem väčšie mužstvá, no takto Nitra stratila nárok aj na chabé "výchovné", ktoré na nich mohla získať letným odchodom. Klub sa tak na konci ročníka 2020/21 nebude zmietať len vo finančných problémoch, ale veľmi náročné to bude aj s mobilizáciou hráčov. V nedeľu hrá doma proti Seredi a bude sa snažiť zmazať trojbodové manko na predposledné Michalovce. Dvanásta priečka totiž tento rok neposiela mužstvo do baráže, ale priamo do druhej ligy.

Komplikovaná je situácia aj u siedmich nemeckých legionárov. Tých údajne Ján Kara odmieta vyplatiť s odvolaním na nemeckých investorov, ktorí majú za týchto futbalistov finančne zodpovedať. Kam sa to dostali, určite nechápu muži, ktorí v mládeži okúsili kluby ako Bayern Mníchov, Borussia Mönchengladbach, Hertha Berlín či RB Lipsko. Podľa informácií webu Šport.sk, v Nitre momentálne panuje veľmi pochmúrna atmosféra. Odchádzajúcich hráčov a odchovancov mrzí spôsob, akým museli klub opustiť, no okolnosti im neumožnili iné riešenie. Veci pozorne sleduje aj Únia futbalových profesionálov, podľa ktorej by hráči sezónu nemali dohrať. "ÚFP pozitívne vníma najmä rozhodnutie Licenčnej komisie SFZ neudeliť klubu licenciu na prvom stupni. Hoci v odvolacom konaní môže klub uspieť, tak prvostupňové rozhodnutie malo slúžiť ako indikácia pre klub uhradiť všetky splatné záväzky," cituje úniu rovnaký zdroj.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora