Novinky - 17.07.2021 12:55

Medzi Jendriškom a Nitrou to vrie. Arogantný vyhadzov alebo klamstvá?

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Futbalový útočník Erik Jendrišek patril medzi najvýraznejšie osobnosti minulosezónnej trápiacej sa Nitry a zotrval s ňou do záverečného kola. Nový ročník však už začne vo farbách trenčianskeho AS a prostredníctvom médií sa podelil o niekoľko nepekných spomienok, ktoré pod Zoborom získal. Sťažoval sa na meškaujúce výplaty aj zlú komunikáciu s vedením klubu, v čom videl hlavné dôvody zostupu a neudelenia budúcosezónnej licencie. Klub však tieto slová nenechal bez povšimnutia a hráča označil za klamára a veľký omyl, ktorého sa pri jeho angažovaní dopustili.

Bývalý hráč Kaiserslauternu, Cracovie Krakow, Freiburgu či Ružomberka považuje pôsobenie v FC Nitra za najhoršiu kariérnu skúsenosť. "Osobne som sa prišiel dohodnúť na ukončení spolupráce, nech sa aspoň v rámci normy rozlúčime ako ľudia. Namiesto toho som od generálneho manažéra Martina Peška schytal spŕšku nadávok najhrubšieho zrna a vyhodili ma zo štadióna," povedal pre Šport.sk. Zároveň tvrdí, že jeho príchod vybavili a dohodli Nemci, ktorí sa vydávali za majiteľov, hoci nimi neboli. Zaplatené dostal za dva zo šiestich odohraných mesiacov, naposledy za február. Zároveň býval v prenajatom byte, za ktorý klub neplatil, preto bol vyhodený. V rovnakej situácii mali byť aj spoluhráči zo zahraničia: "Každý deň mi zvonil telefón, že ich vyhadzujú z prenájmov a čo majú teraz robiť. Dennodenne sme v kabíne riešili veci, ktoré nemajú nič spoločné s futbalom a ktoré by ste nemali riešiť v žiadnom zamestnaní,"

Generálny manažér Martin Peško viaceré Jendriškove slová popiera, vrátane spomenutého vyhadzovu z bytu. Posťažoval sa aj na spôsob, akým mal 37-násobný slovenský reprezentant odísť z klubu. "Keď som mu povedal, že mu to nemôžem podpísať, lebo to nie je v súlade s legislatívou SFZ a článkom 31, tak mi vulgárne odpovedal, že načo sa trepe 400 km do Nitry. Slušne som mu odpovedal, že keby mi bol zavolal, tak by som mu to vysvetlil a nemusel jazdiť z Ružomberka do Nitry a spať. Následne buchol dverami na mojej kancelárii a odišiel," opísal rozlúčku s klubom zo svojho pohľadu.

Peško si pre rovnaký zdroj zároveň neodpustil ani kritiku výkonov skúseného útočníka, ktorý trinásť ligových štartov využil len na dva strelené góly. "Ešte sme aj vypadli vďaka jeho Nemcom až do tretej ligy, pretože zaplatili jednu výplatu, aj to z požičaných peňazí od miestneho podnikateľa. Pritom z tej výplaty nezaplatili dane ani odvody do sociálnej a zdravotných poisťovní," dodal v reakcii na kritické slová.