Klub

História klubu:

  • História „Bílich Andelov“ sa začala písať 30. mája 1923 po fúzii dvoch klubov - ŠK Čechie a ČsŠK, ktoré začali vystupovať pod názvom TŠS Trnava. Uplynul len rok a TŠS sa zlúčila s ŠK Trnava (fungoval od roku 1919) a novovytvorený tím si zobral za svoj názov ŠK Trnava a svoje domáce zápasy už hrával v priestoroch dnešného štadióna Antona Malatinského. Klub sa obliekal do modro-žltých farieb.

    Niekoľkomesačné špekulácie sa v lete 1939 stali skutočnosťou. Kluby ŠK Trnava a Rapid Trnava sa spojili s cieľom vytvoriť ešte kvalitnejší tím. Tak vznikol klub TŠS Trnava. V roku 1952 sa klub premenoval na Spartak Trnava, ale výkony v 50-tych rokoch boli veľmi nestabilné a Spartak hral 2. ligu a po postupe do najvyššej súťaže sa pohyboval v spodnejších priečkach tabuľky. Kvalitnejšie umiestnenie, po dlhej dobe, prišlo až v sezóne 1959/1960 keď Spartak obsadil 4. priečku, ktorá mu zabezpečovala postup do Stredoeurópskeho pohára.

    V sezóne 1963/1964 prišiel do klubu ako tréner Anton Malatinský. Hneď pri jeho premiére dokázal klub vrátiť do 1. ligy. V nasledujúcich dvoch sezónach Spartak obsadil 10. resp. 6. miestom, ale začal sa formovať silný tím na čele s navrátilcom Adamcom, ktorý prišiel zo Slovana, s brankárom Gerykom, mladým Kunom a mnohými ďalšími.