Novinky - 26.11.2017 14:13

Líder z Trnavy druhýkrát nevyužil možnosť na jesenný primát

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Futbalisti Spartaka Trnava akoby strácali dych. Hoci zverenci trénera Nestora El Maestra sú aj dve kolá pred koncom jesene na čele poradia najvyššej slovenskej súťaže (momentálne majú o šesť bodov viac ako MŠK Žilina; pri podvečernom víťazstve Dunajskej Stredy nad Nitrou by bol už len päťbodový na druhý v tabuľke DAC, pozn.), postupne sa "scvrkáva" ich náskok. V ostatných troch vystúpeniach vo Fortuna lige získal trnavský tím iba jediný bod - za domácu remízu s Ružomberkom 1:1 v 15. kole, nasledovali prehry s konkurentmi v boji o majstrovský titul - tesná na bratislavských Pasienkoch so Slovanom (0:1) a presvedčivá v sobotňajšom domácom dueli 17. kola s MŠK Žilina (0:3). Úradujúci slovenský majster spod Dubňa skóroval trikrát na Štadióne Antona Malatinského, postupne sa presadili v 12. min Lukáš Jánošík a po zmene strán v 62. min Michal Škvarka a v 75. min Samuel Mráz.

Rozohrávka trnavského mužstva bola ťažkopádna, častokrát nepresná, chýbala priamočiarosť a rýchlosť. Za celý zápas vystrelili domáci iba dva razy do priestoru troch žrdí žilinského protivníka. Hráči MŠK využili dve zaváhania stopéra "andelov" Ivana Hladíka: najskôr mu vo vlastnej šestnástke vypichol loptu Mráz a naservíroval ju na vedúci gól Jánošíkovi a potom Škvarka využil jeho zlú rozohrávku a Hladíkom tečovaná lopta skončila druhýkrát v sieti brankára Martina Vantrubu.

"Keď si neutvárate gólové príležitosti, je to problém celého tímu, no najmä môj. Je to o stratégii a organizácii hry. Proti najlepším tímom v lige nie sme tak dominantní ako proti slabším. Je to frustrujúce, no normálne. V tréningovom procese budeme musieť nachádzať riešenia," cituje portál profutbal.sk slová kouča FC Spartak Nestora El Maestra, ktorý na margo sobotňajšieho stretnutia proti Žiline ďalej uviedol: "Doteraz sme hrali jednoduchý futbal, no uvedomujeme si, že musíme ukázať viac. Keď spravíte chybu, zakaždým je to zlé rozhodnutie, keď niečo vytvoríte, dobré. Ivan Hladík je dobrý a dôležitý hráč nášho tímu. Vyhrávame ako kolektív, rovnako tak i prehrávame." Zmenu rozostavenia žilinského mužstva s tromi stopérmi a systémom 3-5-2 nepovažoval za rozhodujúci a kľúčový element. "Každý robí určité zmeny v hernom systéme, zložení mužstva. Žilinu som takto hrať ešte nevidel, no to sú detaily. Zmena systému nie je taká dôležitá. Súper bol v sobotňajšom stretnutí lepší, a preto zvíťazil," skonštatoval mladý 34-ročný trnavský kouč.

"Žilina bola takmer stopercentná, do čoho hostia kopli, to sa skončilo gólom. Prvý sme im ponúkli ako na podnose, dá sa povedať, že i druhý. Mali sme loptu na kopačkách a za dve sekundy bola v našej sieti. Po zmene strán sme chceli hrať aktívnejšie, ale druhý inkasovaný gól bol zlomový,“ poznamenal po nevydarenom dueli skúsený stopér Spartaka Boris Godál a pokračoval: "Chýbal nám pokoj vo finálnej fáze. Nebolo to tak, ako v doterajšom priebehu sezóny. V prvom polčase sme nemali vyloženú šancu, čo je smutné, keďže sme hrali doma. Ostatné dva zápasy nás postavia na špičky, pretože proti priamym konkurentom o najvyššie priečky musíme ukázať ďaleko viac. Predovšetkým zlepšiť disciplínu, veď už Slovanu sme ponúkli jeden gól, v sobotu dva." Zaujímavé je, že dovedna v štyroch jesenných meraniach síl proti Slovanu Bratislava a Žiline nezískali futbalisti Trnavy ani jediný bodík, od MŠK inkasovali už druhýkrát "trojku" - aj 25. augusta v 6. kole Fortuna igy pod Dubňom (1:3). "Oni hrajú dobre s nami, no strácajú so slabšími súpermi. Radšej by boli v našej pozícii. Máme náskok, ale tiež máme na čom pracovať, aby sme ho nepremrhali," reagoval 30-ročný obranca Godál.

Pod Zoborom očakávajú hráči Trnavy v nedeľu 3. decembra o 14.00 h v stretnutí 18. kola Fortuna ligy neľahký terén. "Bude to zrejme boj, nie okulahodiaci futbal. Musíme sa nato pripraviť lepšie ako pred týždňom na Pasienky so Slovanom, kde sme vyzerali hrozne," podotkol stopér Boris Godál. Podľa neho sú "červeno-čierni" rovnako odhodlaní ako pred mesiacom: "Sebavedomie tímu sa nezmenilo, iná je len efektivita. Nemôžeme však vyhrávať všetky zápasy, nie sme Real Madrid."


Ďakujeme za vaše názory