Novinky - 13.04.2018 11:30

Nikto nás nemá rád. Všetci sú proti nám. V hlavnej úlohe Spartak Trnava

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Futbalisti Spartaka Trnava sú najväčším kandidátom na zisk majstrovského titulu v sezóne 2017/2018. Šesť kôl pred koncom nadstavbovej časti a celého súťažného ročníka majú "andeli" na čele tabuľky náskok 9 bodov pred FC DAC 1904 Dunajská Streda, tretí v klasifikácii ŠK Slovan Bratislava zaostáva o desať bodov. Čakanie na ligový primát trvá v prípade Trnavy už dlhých 45 rokov, naposledy sa Spartak tešil z majstrovského titulu ešte v bývalom Československu, a to v ročníku 1972/1973.

"Všetci pred touto sezónou písali a hovorili, že pre Spartak bude komplikované vôbec uhrať prvú šestku. Nemôžeme na to zabudnúť. Viem, že nás nikto nemá rád. Všetci sú proti nám. Doteraz nechcel nikto priznať, že Trnava je zaslúžený líder a hrá najserióznejší futbal na Slovensku. Nikto nechce povedať, že máme na konte viac víťazstiev ako zvyšok našich súperov," cituje oficiálna internetová stránka trnavského klubu slová 35-ročného trénera FC Spartak Nestora El Maestra, ktorý ďalej poznamenal: "Šesť kôl pred koncom súťaže nemusíme rozprávať veľa. Vieme, čo chceme. Pokračujeme v našej ceste. V nedeľu hráme doma proti Ružomberku, pod nami bude opäť horieť tráva. Dúfam, že rovnako i tribúna s fanúšikmi. Uvidíme, ako to dopadne."

Hráč trnavského mužstva Vachtang Čanturišvili burcuje pred zostávajúcimi stretnutiami, ktoré môžu priniesť pre klub splnenie majstrovského sna. "Máme deväť bodov k dobru. Sme v komfortnej pozícii, ale teraz nemôžeme poľaviť. Musíme pokračovať a bojovať až do konca," zdôraznil gruzínsky stredopoliar Spartaka.


Ďakujeme za vaše názory