Novinky - 21.05.2018 17:15

Obavy potvrdené. Nestor El Maestro končí ako tréner Spartaku Trnava

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Tréner čerstvého slovenského futbalového majstra FC Spartak Trnava Nestor El Maestro nebude pokračovať na lavičke tohto tímu v ďalšej sezóne. Tridsaťpäťročný kouč prišiel do "malého Ríma" minulý rok a doviedol Spartak k prvému ligovému prvenstvu po 45 rokoch. Trnava si ho zaistila dve kolá pred koncom Fortuna ligy domácim víťazstvom 2:0 nad Dunajskou Stredou.

"Je to realita. Nestor odchádza. Taký je futbalový život. Odviedol vynikajúcu prácu. Bude nám všetkým chýbať nielen ako tréner, ale tiež ako kamarát. Je to skvelý človek. Som rád, že sa nám splnili spoločné sny, ktoré sme mali na začiatku tejto životnej kapitoly. Verím, že sa s jeho menom budeme stretávať v budúcnosti často. Mali by sme obrovskú radosť z toho, že svoju kariéru naštartoval práve v Spartaku," uviedol pre oficiálny klubový web generálny manažér Spartaka Trnava Pavel Hoftych.

Pôsobenie El Maestra sa nezaobišlo bez škandálu, jeho úspech poznačila kauza v semifinále Slovnaft Cupu, v ktorej jeho zverenci v odvete nestačili na Slovan Bratislava. Po zápase mal Nestor El Maestro neprimerané výroky pre médiá. Disciplinárna komisia mu za hanobenie pohárovej súťaže vyrúbila pokutu 6000 eur a pozastavila výkon funkcie na 1 súťažné stretnutie.

El Maestro má skúsenosti najmä z nemeckého futbalu. V minulosti pracoval ako asistent trénera v Schalke 04 Gelsenkirchen, Hannoveri, Hamburgu aj Austrii Viedeň.


Ďakujeme za vaše názory