Novinky - 04.06.2018 18:30

Spartak Trnava reaguje na obvinenia o podplácaní

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

V najvyššej slovenskej futbalovej súťaži sa schyľuje k veľkému škandálu. Stretnutia uplynulého ročníka Fortuna ligy 2017/2018 totiž mali byť ovplyvňované. Podľa portálu topky.sk majú minimálne v jednom prípade existovať zadokumentované svedectvá a dôkazy, podľa ktorých mali byť podplácaní hráči v zápasoch majstrovskej Trnavy. "Prípadom sa zaoberal aj Slovenský futbalový zväz, no vzhľadom k obrovským podozreniam ho prevzala Národná kriminálna agentúra," informujú topky.sk.

Na uvedené informácie zareagoval aj FC Spartak Trnava, ktorý na svojom webe zverejnil oficiálne stanovisko: "V prvom rade chceme zdôrazniť, že akékoľvek spájania s možnou korupciou a spomínaným údajným prípadom tvrdo odmietame a odsudzujeme. Spartak Trnava získal v sezóne 2017/2018 titul absolútne čestne a korektne. Bez akýchkoľvek možných vedľajších vplyvov, ako uvádza portál topky.sk. Nikto z klubu FC Spartak Trnava či jeho blízkeho prostredia nemal nikdy nič spoločné s akoukoľvek formou ovplyvňovania výsledkov a zápasov. Klub takéto obviňovania tvrdo odmieta a dištancuje sa od nich. Nie je nám známe, že by takýto možný prípad polícia, resp. NAKA vyšetrovala a ani nás to nezaujíma. V čase, keď si po 45 rokoch užívame zisk majstrovského titulu, to vnímame ako vykonštruovaný škandál. Môže ísť o zbabelé útoky. V neposlednom rade pokus o hru možných ďalších osôb z futbalového prostredia, do ktorej sa nenecháme zatiahnuť. Klub urobí všetky právne kroky voči tým osobám, ktoré o Spartaku Trnava šíria takéto nepravdy."

Podľa disciplinárneho poriadku SFZ, ak sa preukáže úmyselná spolupráca Spartaku Trnava na korupčných praktikách, klubu hrozí pokuta, odobratie majstrovského titulu, ale aj vylúčenie z Fortuna ligy. Európska futbalová únia ho môže sankcionovať vylúčením z európskych súťaží a pokutou.


Ďakujeme za vaše názory