Novinky - 24.06.2018 12:26

Trnavský Spartak v Európe s dištancom len v jednom domácom zápase

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Európska futbalová únia (UEFA) zredukovala Spartaku Trnava dvojzápasový dištanc na polovicu, čo znamená, že hráči aktuálneho slovenského šampióna budú hrať pred prázdnymi tribúnami len v jednom zápase v európskych pohárových súťažiach. Stane sa tak 11. júla v domácom súboji proti bosnianskemu tímu Zrinjski Mostar v rámci 1. predkola Ligy majstrov.

"V klube sme nesmierne šťastní a hrdí na to, čo sa nám podarilo. Nikto tomu neveril, bolo to takmer nemožné. Trest je napokon iba na jeden zápas. Ak by sa niečo podobné opakovalo v budúcnosti, nechceme ani pomyslieť na to, aký trest by nás čakal. Mohol by byť najprísnejší, to znamená, že by sme si nejaký čas nemuseli zahrať žiadny európsky pohár. Na listine UEFA sme zaradení ako klub s rizikovými fanúšikmi, na našich zápasoch bude okrem delegáta aj supervízor, ktorý sleduje iba správanie sa fanúšikov. Najmä pokriky, vlajky, ale i ďalšie veci. A to sa samozrejme týka nielen domácich, ale aj zápasov vonku," povedal pre oficiálny web Trnavčanov PR a event manažér klubu Marek Ondrejka.

Trnavský Spartak dostal trest po dueli na pôde Austrie Viedeň v rámci 3. predkola Európskej ligy 2016/2017. Za rasistické prejavy zo strany fanúšikov Spartaka a výtržnosti priamo na štadióne počas zápasu inkasoval pokutu vo výške 81 750 eur a dva domáce zápasy pod hlavičkou UEFA musel odohrať na zatvorenom štadióne bez divákov. Podobný trest dostal klub aj rok predtým za domáci zápas proti PAOK Solún, ktorý sa hral v Zlatých Moravciach. Spartak musel zaplatiť finančnú pokutu 60 000 eur a odohrať jeden zápas bez divákov.


Ďakujeme za vaše názory