Novinky - 26.02.2019 10:04

Spartak trvá na svojich podmienkach, ale derby na novom štadióne chce

Zdroj: sita

FC Spartak Trnava má eminentný záujem, aby sa šláger 21. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže proti ŠK Slovan Bratislava uskutočnil v pôvodne určenom termíne na pôvodne určenom štadióne. Zástupcovia "andelov" však naďalej trvajú na svojich podmienkach, ktoré predtým zverejnili v otvorenom liste. Spartak žiada kolaudáciu štadióna a striktný počet vstupeniek pre svojich fanúšikov, tak, ako sa uvádza v pravidlách súťaže. Informoval o tom generálny manažér Marián Černý.

"FC Spartak Trnava má eminentný záujem, aby sa zápas proti Slovanu Bratislava odohral 3. marca 2019 na Tehelnom poli. Považujeme však za nutné, aby sme mali k dispozícii vstupenky pre 5% fanúšikov z celkovej kapacity a takisto, aby boli dodržané všetky bezpečnostné opatrenia z hľadiska celkovej infraštruktúry štadióna," uviedol Černý.

Slovanisti tvrdia, že štadión má právoplatné rozhodnutie o predčasnom užívaní v súlade s legislatívou SR. "Ak má Slovan papiere na to, že je štadión bezpečný, zápas je určite hrateľný. Opakujem však, máme dve podmienky. Päť percent z kapacity štadióna a aby boli dodržané všetky bezpečnostné opatrenia a teda, aby prešiel štadión pasportizáciou. To znamená, aby bol regulárne vyhlásený za použiteľný pre stretnutie Fortuna ligy," vyhlásil predseda predstavenstva Spartaka Trnava.

Bratislavský klub v pondelňajšom stanovisku vyhlásil, že robí všetko preto, aby sprístupnil sektor hostí v potrebnom rozsahu. Prvých 400 vstupeniek poskytol Trnave už na bezpečnostnej porade, viac si "belasí" nemohli dovoliť pre aktuálny stav sektora. Táto porcia lístkov bude trnavskému klubu doručená v priebehu utorka. "Kontaktovali sme dodávateľa, aby zabezpečil potrebné úpravy v sektore hostí pri zachovaní bezpečnosti všetkých fanúšikov. Do zápasu poskytneme priaznivcom hostí aj zvyšné vstupenky do výšky piatich percent z celkovej kapacity štadióna,“ povedal generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml. Trnava zo svojich požiadavok nemieni ustúpiť ani o piaď. "Ak Spartak Trnava nedostane pre svojich fanúšikov 5% z kapacity štadióna, tak na zápas nenastúpi, pretože takýto duel by bol neregulárny," dodal Černý.

"FC Spartak Trnava zaregistroval prostredníctvom médií informáciu Slovana o navýšení lístkov do sektoru hostí na 5%. Klub zatiaľ oficiálne stanovisko Slovana nemá, má sa tak stať na utorkovej popoludňajšej bezpečnostnej porade. Po nej sa Spartak oficiálne vyjadrí. Navyše, navýšenie lístkov nebolo jedinou podmienkou odohratia zápasu, klub kladie dôraz aj na bezpečnosť. Tú budú 'andeli' požadovať v rámci štadióna a taktiež sektora hostí, ktorý si chcú osobne pozrieť," uviedli zástupcovia "červeno-čiernych" na facebooku.

Kabína Spartaka Trnava sa snaží tieto vplyvy nevnímať a na zápas sa pripravuje bez zmien. "Samozrejme, začuli sme, že sa niečo deje. Rozprávali sme sa o tom v kabíne," povedal kapitán mužstva Erik Grendel. Sám v rokoch 2009-2015 pôsobil v Slovane Bratislava, no vtedy mu ešte nebolo umožnené hrať na Tehelnom poli. Preto verí, že teraz sa to už podarí. "Dúfam, že zvíťazí zdravý rozum a zápas odohráme na novom Tehelnom poli. Veľmi som sa tam tešil. Ešte keď som hral za Slovan a sťahovali sme sa na Pasienky. Vtedy nám povedali, že do dvoch rokoch sme naspäť. Vtedy by mi ani nenapadlo, že sa tam vrátim až po deviatich rokoch a okrem toho v drese Trnavy. Na stretnutie sa veľmi teším a dúfam, že všetko dopadne dobre," odvetil 30-ročný stredopoliar na otázku agentúry SITA.


Ďakujeme za vaše názory