Novinky - 01.05.2019 15:40

Disciplinárka dala za pravdu Spartaku. Stopér Košút môže hrať

Zdroj: sita, huste.tv

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na základe písomného stanoviska komisie rozhodcov SFZ rozhodla, že zastavuje konanie voči hráčovi FC Spartak Trnava Tomášovi Košútovi a zároveň ruší účinky červenej karty podľa článku 78/5a disciplinárneho poriadku. Informuje o tom facebooková prezentácia trnavského klubu z oficiálneho stanoviska DK SFZ.

Dvadsaťdeväťročného stopéra FC Spartak Trnava Tomáša Košúta vylúčil hlavný arbiter Dušan Sedlák v 86. min sobotňajšieho zápasu v Zlatých Moravciach proti domácemu FC ViOn (výsledok 1:1) v rámci 6. kola nadstavbovej časti skupiny o udržanie vo Fortuna lige 2018/2019. Dôvodom mala byť ruka piešťanského rodáka na bránkovej čiare v snahe zabrániť veľkej príležitosti domácich. Z následného nariadeného pokutového kopu v 87. min vyrovnal kapitán FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble Tomáš Ďubek, ktorý stanovil konečný rezultát. Trnava v spomenutom stretnutí viedla zásluhou útočníka Kubilaya Yilmaza v 76. min.

"Košút ruku nemal, vylúčený nemal byť, penalta sa kopať nemala. Nášmu obrancovi anulujú červenú kartu a nebude potrestaný. V najbližšom zápase bude trénerom k dispozícii," uvádza trnavský klub prostredníctvom sociálnej siete facebook na margo T. Košúta, ktorý prišiel do Spartaka v januári 2019 z klubu najvyššej bulharskej súťaže FC Vereja Stara Zagora.


Ďakujeme za vaše názory